piątek, 14 czerwca

Wczoraj wieczorem Apple wypuścił drugie publiczne wersje beta iOS 15 i iPadOS 15, umożliwiając osobom nie będącym deweloperami pobranie i testowanie nowego oprogramowania przed jego jesienną premierą. Drugie publiczne wersje beta są dostępne dwa tygodnie po wydaniu przez Apple pierwszych publicznych wersji beta.

Publiczni beta testerzy, którzy zarejestrowali się w programie testów beta firmy Apple, mogą pobrać aktualizacje iOS i iPadOS 15 bezprzewodowo mając zainstalowany odpowiedni profil publicznego testera.

iOS 15 dodaje nowe funkcje FaceTime, funkcje do ograniczania rozpraszania uwagi, zaktualizowane powiadomienia i ulepszenia prywatności. ‌FaceTime‌ obsługuje funkcję SharePlay do oglądania telewizji, słuchania muzyki lub udostępniania ekranu znajomym, podczas gdy funkcja Współdzielone z Tobą śledzi utwory, łącza do witryn internetowych, zdjęcia i inne elementy przesłane przez znajomych.

Tryb skupienia został zaprojektowany tak, aby pomóc w wykonywaniu codziennych zadań, odcinając na ich czas przychodzące powiadomienia, których nie chcecie będąc zajętym, a nowa funkcja podsumowania powiadomień zapobiega zasypywaniu Cię nieistotnymi powiadomieniami przez cały dzień.

Safari ma przeprojektowany wygląd z kompaktowym paskiem kart, który znajduje się u dołu ekranu, oraz grupami kart, które pozwalają użytkownikom zapisywać otwarte karty na później. Mapy mają nowy pomniejszony widok kuli ziemskiej i nowy widok 3D w wybranych miastach, a także więcej szczegółów dróg i funkcję wyznaczania kierunku marszu opartą na AR.

Istnieje mnóstwo innych nowych funkcji dostępnych w iOS i ‌iPadOS 15, a co konkretnie zmieniło się w drugiej wersji beta możecie zobaczyć poniżej.

Wyszukiwanie Safari

Po dotknięciu paska adresu URL na karcie Safari interfejs do wprowadzania innego adresu URL lub wyszukiwanego hasła został przeniesiony nad klawiaturę. Wcześniej znajdował się na górze strony startowej. Usprawniono również interfejs wyszukiwania.

Odświeżanie strony w Safari

Istnieje teraz opcja długiego naciśnięcia pływającego paska kart, aby zainicjować odświeżenie strony, co jest alternatywą dla korzystania z wbudowanej opcji w menu.

Aktualizacja trybu skupienia

W interfejsie Trybu Skupienia w aplikacji Ustawienia firma Apple usunęła opcje Status trybu skupienia i opcje Połączeń telefonicznych z głównego interfejsu, przenosząc je do każdej sekcji Trybu Skupienia.

Widżet Apple Music

Widżet Apple Music zmienia teraz kolor i grafikę na podstawie odtwarzanego utworu, zamiast korzystać z okładki albumu. Dzięki nowej etykiecie „Wstrzymano” widać też wyraźniej, kiedy utwór jest odtwarzany, a kiedy jest wstrzymany.

Wyzerowanie iPhone’a

W aplikacji Ustawienia w obszarze Ogólne przycisk „Wyzeruj” dla iPhone’a to teraz „Przenieś lub zresetuj iPhone’a”. W tym interfejsie na samej górze dominuje opcja „Przygotuj się na nowego iPhone’a”. Funkcja ta była opcją w poprzedniej wersji beta, ale Apple zakłada teraz, że większość ludzi chce skorzystać z tej sekcji, aby skonfigurować transfer do nowego iPhone’a. Wszystkie opcje resetowania ustawień sieciowych, słownika klawiatury, układu ekranu głównego i innych są nadal dostępne, ale teraz znajdują się pod przyciskiem „Reset”.

Skróty

W aplikacji Skróty dostępne są akcje związane z dźwiękiem w tle, które pozwalają ustawić ścieżkę dźwiękową, dostosować głośność, dostosować głośność podczas odtwarzania multimediów i nie tylko.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx