niedziela, 4 czerwca

Apple udostępnił swoim publicznym beta testerom szóste wersje beta iOS 15 i iPadOS 15. Aktualizacje pojawiają się tydzień po wydaniu przez Apple piątych wersji beta.

Publiczni testerzy wersji beta, którzy zarejestrowali się w programie testów beta firmy Apple, mogą pobrać aktualizacje iOS i iPadOS 15 bezprzewodowo po zainstalowaniu odpowiedniego certyfikatu ze strony internetowej publicznej wersji beta.

iOS 15 to kolejna główna aktualizacja systemu mobilnego Apple, która wprowadza mnóstwo nowych funkcji skoncentrowanych na ograniczaniu rozpraszania uwagi i spędzaniu większej ilości czasu z przyjaciółmi i rodziną.

FaceTime ma odnowiony interfejs z nowymi funkcjami SharePlay do słuchania muzyki, oglądania filmów i udostępniania ekranu znajomym i członkom rodziny, chociaż jest dziś mówi się, że ta funkcja nie wejdzie w dniu premiery ‌iOS 15‌. W aplikacji Wiadomości dodano nową funkcję „Udostępnione Tobie”, która wszystkie przesyłane linki, zdjęcia, artykuły z wiadomościami czy utwory muzyczne będzie alokowała do dedykowanych im aplikacji Apple.

„Tryb skupienia” umożliwia tworzenie niestandardowych trybów powiadomień, które ukrywają nieistotne aplikacje i powiadomienia, podczas wykonywania takich rzeczy jak praca lub spędzanie czasu z rodziną, dzięki czemu można lepiej skoncentrować się na wykonywanej czynności. Nowe podsumowanie powiadomień usuwa priorytety mniej ważnych powiadomienia, dzięki czemu nie musimy być stale zasypywani często niepotrzebnymi informacjami.

Mapy zawierają nowy widok 3D w wybranych miastach, który pozwala zobaczyć punkty orientacyjne 3D, podczas spaceru dostępne są wskazówki AR, a wskazówki dojazdu są lepsze niż kiedykolwiek, zwłaszcza na bardziej złożonych węzłach komunikacyjnych.

Safari zostało przeprojektowane o nowy wygląd, z możliwością przeniesienie paska kart na dół interfejsu, a ponadto obsługuje teraz grupy kart w celu lepszej organizacji. Po raz pierwszy na urządzeniu iOS mogą być teraz używane Rozszerzenia. Apple ułatwi dodawanie do aplikacji Wallet kart kluczy do hoteli, inteligentnych zamków domowych a nawet dowodu osobistego, choć ta możliwość będzie początkowo tylko w kilku stanach USA.

Spotlight może wyświetlać bardziej dopasowane wyniki wyszukiwania, a Zdjęcia mają funkcję „Tekst na żywo”, która pozwala zrobić zdjęcie czegoś posiadającego tekst w celu przełożenia go na formę cyfrową na iPhonie. Wyszukiwanie wizualne z zdjęciach może identyfikować punkty orientacyjne, książki, rośliny i zwierzęta aby uzyskać o nich więcej informacji.

Apple dodał również wiele ulepszeń w zakresie prywatności, takich jak nowy raport o prywatności w aplikacjach na iPhone’a, który informuje jak często aplikacje uzyskują dostęp do poufnych informacji, takich jak lokalizacja, czy nowa funkcja poczty, która ukrywa adres IP.

iOS 15 jest już prawdopodobnie w końcowej fazie testów a jego oficjalna wersja pojawi się już we wrześniu.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx