niedziela, 19 maja

Facebook zorganizował dziś konferencję na żywo, aby porozmawiać o „metaverse”, czyli ewolucji technologii społecznościowych w wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości w przyszłości. W ramach tej prezentacji dyrektor generalny Facebooka, Mark Zuckerberg, ogłosił nową nazwę firmy.

Zatem już niedługo Facebook będzie znany jako „Meta”, podczas gdy sam serwis społecznościowy nadal pozostanie pod nazwą Facebook obok WhatsApp i Instagrama.

Zuckerberg powiedział, że marka Facebooka jest zbyt ograniczona, aby reprezentować to, co firma chce robić w przyszłości. Nowa nazwa i marka będą reprezentować aplikacje Facebooka i jego ewoluującą pracę nad produktami rozszerzonej i wirtualnej rzeczywistości. Nazwa ma „odzwierciedlać to, kim jesteśmy i co mamy nadzieję zbudować”, powiedział Zuckerberg. „Mam nadzieję, że z biegiem czasu będziemy postrzegani jako firma metaverse”.

„Od teraz najpierw będziemy metaverse, a nie Facebookiem” – powiedział Zuckerberg. „Mam nadzieję, że ludzie poznają markę Meta i przyszłość, za którą się opowiadamy”.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx