wtorek, 27 lutego

Apple udostępnił dziś swoim publicznym beta testerom piątą wersję beta nadchodzącej aktualizacji iOS 12.2, niecały tydzień po wypuszczeniu czwartej wersji beta systemu iOS 12.2 i ponad miesiąc po wydaniu systemu iOS 12.1.4.

Zarejestrowani beta testerzy mogą pobrać nową wersję iOS 12.2 beta z poziomu uaktualnień systemu iOS po zainstalowaniu odpowiedniego profilu konfiguracji dla testerów.

Aktualizacja iOS 12.2 po raz pierwszy rozszerza ofertę Apple News do Kanady, a kanadyjscy użytkownicy iPhone’a i iPada mogą uzyskać dostęp do artykułów w języku angielskim, francuskim lub w obu. Wprowadza również infrastrukturę dla AirPlay 2 i HomeKit na telewizorach różnych producentów, co zostało ogłoszone na początku stycznia.

Funkcja pilota do Apple TV w Centrum sterowania została przeprojektowana w taki sposób, aby zajmowała cały ekran iPhone’a (wraz z kolejnymi poprawkami wprowadzonymi w trzeciej wersji beta), a także udoskonalono aplikację Wallet dopracowując jego interfejs. Wprowadzono zmiany w Safari z ostrzeżeniami o niezabezpieczonych witrynach internetowych i nowych strzałkach wyszukiwania.

Apple poprawia prywatność Safari w iOS 12.2 dzięki nowemu przełącznikowi związanemu z czujnikiem ruchu i orientacją. Znajduje się w on Ustawieniach -> Safari -> Prywatność i bezpieczeństwo i domyślnie jest wyłączony. Ustawienie musi być włączone, aby strony internetowe wyświetlały treści, które bazują na danych ruchu z akcelerometru i żyroskopu na iPhonie i iPadzie.

W wersji beta iOS 12.2 pojawiły się również nowe Animoji, w tym dzik, rekin, żyrafa i sowa. Animoji można używać w aplikacjach Wiadomości i FaceTime.

iOS 12.2 potwierdza również, że Apple planuje wydanie drugiej generacji słuchawek AirPods z obsługą “Hey Siri”, dzięki ukrytemu ekranowi ustawień “Hey Siri” w wersji beta. Włączenie opcji konfiguracji AirPods w wersji beta oznacza, że Apple być może planuje wydanie nowych AirPods po wypuszczeniu iOS 12.2.

W iOS 12.2, podczas konfigurowania nowego zegarka Apple Watch, Apple używa lokalizacji, aby upewnić się, że funkcja ECG jest dostępna w danym regionie sugerując, że firma może planować ograniczyć funkcjonalność EKG tylko do Stanów Zjednoczonych.

Może to potencjalnie uniemożliwić klientom, którzy kupili amerykański zegarek firmy Apple, korzystanie z funkcji EKG w innym kraju. Lokalizacja jest weryfikowana za pomocą karty SIM i nie można jej obejść podczas konfiguracji Apple Watch.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx