wtorek, 18 czerwca

Firma Apple przekazała w ręce deweloperów i publicznych beta testerów czwartą wersję beta nadchodzącej aktualizacji iOS 11.2, cztery dni po wydaniu trzeciej wersji beta iOS 11.2 i ponad dwa tygodnie po wydaniu pierwszej dużej aktualizacji na iOS 11, iOS 11.1.

Zarejestrowani beta testerzy mogą pobrać nową wersję beta iOS 11.2 z poziomu uaktualnień swojego urządzenia iOS po zainstalowaniu odpowiedniego profilu konfiguracji.

iOS 11.2 wprowadza przede wszystkim Apple Pay Cash, nową usługę płatności peer-to-peer firmy Apple, która niestety nie będzie dostępna na razie dla polskich użytkowników. Apple Pay Cash działa za pośrednictwem aplikacji Wiadomości i umożliwia szybkie przekazywanie pieniędzy między osobami. Jest dostępny jako dedykowana aplikacja iMessage w Wiadomościach, z gotówką przekazywaną za pośrednictwem aplikacji.

Gotówkę można wysłać z połączonej karty debetowej lub kredytowej, a otrzymana gotówka jest przechowywana na karcie Apple Pay Cash w Portfelu, która może być używana do zakupów lub wysyłana na konto bankowe.

Aktualizacja do iOS 11.2 odnosi się również do błędu animacji w aplikacji Kalkulator, który powodował ignorowanie niektórych liczb i symboli przy szybkim wprowadzaniu kolejnych znaków. Aktualizacja usuwa animacje z aplikacji kalkulatora, więc obliczenia można wykonać szybko bez konieczności zwalniania  między wprowadzaniem liczb dla uzyskania poprawnego wyniku.

W Centrum sterowania na wszystkich urządzeniach pojawiły się dwa nowe okna informacyjne wyświetlane podczas korzystania z przełączników Wi-Fi lub Bluetooth. Te wyskakujące okna wyjaśniają, że Bluetooth i Wi-Fi są tymczasowo wyłączane, a nie na stałe, gdy robimy to z poziomu Centrum Sterowania.

System iOS 11.2 wprowadza również możliwość szybkiego ładowania bezprzewodowego o prędkości 7,5 W do telefonów iPhone X, iPhone 8 i iPhone 8 Plus. Większe prędkości będą dostępne przy korzystaniu z bezprzewodowych ładowarek innych firm, które obsługują ładowanie o mocy 7,5 W lub więcej.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Adam Wojtkiewicz
Adam Wojtkiewicz
6 lat temu

pierwszy raz widzę aby jednostką prędkości był wat. Czy jakiś przewrót w fizyce dokonał się?

1
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx