środa, 17 kwietnia

Późną nocą Apple wydał oficjalnie macOS Catalina 10.15.5, piątą aktualizację systemu operacyjnego macOS Catalina, który został wydany w październiku 2019 roku. ‌MacOS Catalina‌ 10.15.5 pojawia się dwa miesiące po premierze macOS Catalina 10.15.4, który wprowadził limity czasu komunikacji ekranu.

macOS Catalina‌ 10.15.5 to darmowa aktualizacja, którą można pobrać ze sklepu Mac App Store za pomocą funkcji aktualizacji w aplikacji Preferencje systemowe.

Aktualizacja ‌macOS Catalina‌ 10.15.5 wprowadza nową funkcję zarządzania kondycją baterii w notebookach Mac. Zarządzanie stanem baterii ma na celu przedłużenie ogólnej żywotności baterii komputera Mac poprzez zmniejszenie tempa starzenia się baterii. Niestety funkcja ta jest ograniczona tylko do modeli MacBooka Pro 2016 lub nowszego oraz MacBooka Air 2018 lub nowszego.

Zarządzanie stanem baterii analizuje stan baterii laptopa i sposób ładowania, a w niektórych przypadkach zachowa żywotność baterii i jej kondycję nie ładując MacBooka do pełnej pojemności. Dłuższe ładowanie MacBooka z pełną pojemnością może zmniejszyć żywotność baterii.

Gdy komputer Mac jest podłączony do sieci i bateria jest cały czas naładowana, funkcja zarządzania stanem baterii uruchomi się i zatrzyma pełne ładowanie. Zarządzanie stanem baterii to opcjonalna funkcja, którą można wyłączyć za pomocą aplikacji Preferencje systemowe.

Aktualizacja ‌macOS Catalina‌ 10.15.5 rozwiązuje również problem, który powodował, że duże transfery danych do woluminów RAID zawieszały aplikację Finder.

Po zainstalowaniu programu OSmacOS Catalina 10.15.4 niektórzy użytkownicy komputerów Mac zaczęli od czasu do czasu doświadczać awarii systemu spowodowanych głównie przesyłaniem dużych plików. Nowa aktualizacja powinna z powodzeniem rozwiązać problem. Pełna informacja o wydaniu Apple maOS Catalina 10.15.5 znajduje się poniżej.

Zarządzanie kondycją baterii

 • Funkcja zarządzania kondycją baterii, pozwalająca przedłużyć żywotności baterii notebooka Mac
 • Wyświetlanie kondycji baterii oraz zalecenia jej serwisowania w panelu preferencji Oszczędzanie energii
 • Opcja pozwalająca wyłączyć zarządzanie kondycją baterii

Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź stronę https://support.apple.com/kb/HT211094.

Preferencje wyróżniania FaceTime

 • Opcja pozwalająca wyłączyć automatyczne powiększanie kafelka osoby mówiącej w trakcie połączenia FaceTime w grupie

Dokładne dostrajanie kalibracji monitora Pro Display XDR

 • Narzędzia umożliwiające dostrajanie wbudowanej kalibracji monitora Pro Display XDR przez regulację punktu bieli oraz luminancji w celu dokładnego dostosowania ich do własnej kalibracji docelowej

Uaktualnienie zawiera także poprawki błędów i inne udoskonalenia.

 • Rozwiązuje problem, który mógł uniemożliwiać aplikacji Przypomnienia wysyłanie powiadomień o przypomnieniach powtarzających się.
 • Usuwa problem, który mógł uniemożliwiać wprowadzenie hasła na ekranie logowania.
 • Usuwa problem powodujący ciągłe wyświetlanie plakietki na ikonie Preferencji systemowych po zainstalowaniu uaktualnienia.
 • Rozwiązuje problem, przez który wykrycie kamery po użyciu jej przez aplikację do wideokonferencji mogło być niemożliwe.
 • Usuwa problem dotyczący Maców z układem zabezpieczającym Apple T2, przez który głośniki wewnętrzne mogły nie być wyświetlane jako urządzenie wyjściowe w preferencjach dźwięku.
 • Rozwiązuje problem ze stabilnością podczas wysyłania i pobierania plików multimediów z biblioteki zdjęć iCloud, gdy Mac jest uśpiony.
 • Usuwa problem ze stabilnością podczas przesyłania dużych ilości danych na woluminy RAID.
 • Rozwiązuje problem, w wyniku którego włączenie opcji Redukuj ruch w preferencjach dostępności nie redukowało ruchu animacji podczas połączeń FaceTime w grupie.
Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx