piątek, 12 lipca

OS X Yosemite 10.10.3

Apple wypuścił właśnie piątą wersję beta OS X Yosemite dla deweloperów i publicznych testerów, prawie miesiąc po wydaniu pierwszej wersji beta OS X 10.10.3 i zaledwie tydzień po wydaniu czwartej wersji beta dla deweloperów.

Nowa beta, o numerze buildu 14D113c, jest dostępna dla zarejestrowanych programistów i publicznych testerów poprzez mechanizm aktualizacji oprogramowania w Mac App Store i przez Mac Dev Center. Dostępna jest również aktualizacja Yosemite Recovery 3.0.

Zrzut ekranu 2015-03-23 o 19.37.01

W dzisiejszej aktualizacji, Apple nadal dopracowuje aplikację Zdjęcia dla OS X wraz z dwoma znanymi problemami z tym oprogramowaniem, w tym problem z ulubionymi i z brakującymi miniaturami po przywróceniu bibliotek zdjęć z Aperture poprzez Time Machine.

Wcześniejsza wersja beta OS X 10.10.3 przyniosła kilka nowych funkcji do Yosemite, w tym aplikację Zdjęcia. Zaprojektowana w celu integracji z iCloud Photo Library, aplikacja Zdjęcia dla OS X jest zamiennikiem zarówno iPhoto jak i Aperture i jest na dobrej drodze, aby pojawić się publicznie już całkiem niedługo. Wczesne opinie sugerują, że choć aplikacja Zdjęcia jest odpowiednim zamiennikiem dla iPhoto z bardziej zaawansowanymi narzędziami i optymalizacją wydajności, to może być rozczarowaniem dla bardziej profesjonalnych użytkowników, przynajmniej w jej początkowym wcieleniu.

Wraz z aplikacją Zdjęcia, OS X 10.10.3 wprowadza także przeprojektowane ikony emoji, które są zorganizowane w kategorie, a także posiadają nowe zróżnicowanie na koloryt skóry. Apple dokonał również kilku zmian w ikonach Emoji, które są związane z produktami Apple. Istniejący standardowy zegarek został zastąpiony takim, który bazuje wyglądem na zbliżającym się zegarku Apple Watch, ikona iPhone’a została zaktualizowana i bardziej przypomina iPhone’a 6, a ikoną komputera jest iMac.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx