poniedziałek, 6 lutego

Apple udostępnił dziś publicznym beta testerom ósmą wersję beta nadchodzących aktualizacji iOS 14 i iPadOS 14, tydzień po wypuszczeniu siódmej wersji beta i ponad dwa miesiące po zaprezentowaniu nowego oprogramowania podczas prezentacji otwierającej WWDC.

Zarejestrowani testerzy beta mogą pobrać wersje beta bezprzewodowo mając zainstalowany profil publicznego testera beta.

iOS 14 wprowadza zmiany na ekranie głównym, w tym obsługę widżetów. Widżety można teraz umieszczać tuż obok aplikacji, a wprowadzając widżety Apple stworzył również swoje widżety z domyślnych aplikacji i umożliwia ich dostosowywanie w trzech rozmiarach.

Widżety można umieścić w dowolnym miejscu na dowolnej stronie aplikacji. Wraz z widżetami Apple wprowadził bibliotekę aplikacji, która jest interfejsem wyświetlającym wszystkie aplikacje na telefonie iPhone zarówno w inteligentnych folderach, które są tworzone automatycznie jak i na liście alfabetycznej.

Dzięki bibliotece aplikacji, która zapewnia dostęp do wszystkich aplikacji, istnieje teraz możliwość ukrycia całych stron aplikacji na iPhonie, dzięki czemu można uniknąć bałaganu na ekranie głównym.

Firma Apple pracowała nad tym, aby interfejs iPhone’a był bardziej kompaktowy, a przychodzące połączenia telefoniczne i żądania Siri nie zajmują już całego ekranu i są zamiast tego prezentowane w stylu banera.

Dostępny jest również tryb Obraz w obrazie do oglądania filmów lub używania FaceTime podczas robienia czegoś innego w tym samym czasie na iPhonie. Aplikacja Wiadomości ma nowe funkcje koncentrujące się na rozmowach grupowych, takich jak przypięte rozmowy, wzmianki i odpowiedzi w tekście.

Prace nad finalną wersją ‌iOS 14‌ i ‌iPadOS 14‌ powoli dobiegają końca. Choć konkretna data premiery nie jest jeszcze podana to plotki mówią, że finalna wersja beta może się pojawić zaraz po konferencji 15 września, żeby tydzień później trafić do wszystkich użytkowników.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx