piątek, 19 lipca

Apple udostępnił właśnie iOS 12.0.1, pierwszą oficjalną aktualizację systemu operacyjnego iOS 12. iOS 12.0.1 pojawia się na trzy tygodnie po wydaniu Apple iOS 12.

Aktualizacja jest dostępna na wszystkich urządzeniach bezprzewodowo w aplikacji Ustawienia. Aby uzyskać dostęp do aktualizacji, przejdź do Ustawienia -> Ogólne -> Uaktualnienia.

Dzisiejsza aktualizacja rozwiązuje kilka poważnych błędów, które nękają użytkowników iOS 12. Rozwiązuje problem, który może powodować, że niektóre urządzenia iPhone XS nie ładują się po podłączeniu kabla Lightning. Problem ten został wykryty wkrótce po wydaniu systemu iOS 12.

Raporty sugerują, że dotyczyło to wielu urządzeń z systemem iOS 12, a nie tylko nowego iPhone’a XS. Nowa aktualizacja prawdopodobnie rozwiązuje problem kompleksowo.

iOS 12.0.1 naprawia również poważny błąd Wi-Fi, który może powodować, że niektóre urządzenia iPhone XS przyłączają się do sieci Wi-Fi 2,4 GHz, a nie do sieci Wi-Fi 5 GHz, co skutkuje niższymi prędkościami połączenia Wi-Fi. Po tej aktualizacji wielu użytkowników, którzy doświadczyli wolniejszych połączeń z siecią 2,4 GHz, powinno zobaczyć znaczne przyspieszenie połączenia Wi-Fi, ponieważ urządzenia po raz kolejny preferują sieć 5 GHz.

Inne poprawki błędów w tej aktualizacji obejmują reorientację klawisza liczbowego „123” na iPadzie, który został przeniesiony w aktualizacji systemu iOS 12 i zamieniony na klawisz emoji/language – poprawkę dotyczącą problemu, który może spowodować, że napisy nie pojawią się w niektóre aplikacje wideo oraz problem z niedostępnością Bluetooth.

Wiele z tych błędów zostało również rozwiązanych w nadchodzącej aktualizacji iOS 12.1, która jest obecnie testowana przez programistów i publicznych beta testerów. Pełna informacja o dotyczące aktualizacji poniżej:

System iOS 12.0.1 zawiera poprawki błędów i udoskonalenia iPhone’a i iPada. To uaktualnienie:

  • usuwa problem, w wyniku którego ładowanie niektórych telefonów iPhone XS nie rozpoczynało się natychmiast po podłączeniu przewodu Lightning;
  • rozwiązuje problem, który mógł powodować ponowne łączenie telefonów iPhone XS z siecią Wi‑Fi na częstotliwości 2,4 GHz zamiast 5 GHz;
  • przywraca pierwotne położenie klawisza „.?123” na klawiaturze iPada;
  • usuwa problem, który blokował wyświetlanie napisów w niektórych aplikacjach wideo;
  • rozwiązuje problem, w wyniku którego łączność Bluetooth mogła stawać się niedostępna.
Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx