czwartek, 18 lipca

Apple Park jest inspirujący i interesujący na wiele różnych sposobów. Od architektury, trwałości i kosztów aż po najdrobniejsze szczegóły, takie jak wygląd głośników i krzeseł wybranych do kampusu. Jest to jedna z najbardziej fascynujących centrali firm na świecie. 

Właśnie dlatego Spencer_R, po obejrzeniu wczesnych materiałów z drona w trakcie budowy Apple Park poczuł, że znalazł odpowiedni projekt do zbudowania. Po dwuletnim etapie tworzenia odtworzył on nowy kampus Apple z około 85 000 klocków LEGO.

W 2014 roku natknąłem się na materiał dronowy przedstawiający gigantyczne okrągłe wykopalisko wykopane w ziemi w Kalifornii. Kiedy odkryłem, że to były początki pod fundamenty dla nowego kampusu w kształcie „statku kosmicznego Apple”, wiedziałem, że znalazłem interesującego i odpowiedniego kandydata.

Od lat widzimy imponujące, niestandardowe konstrukcje wykonywane z klocków LEGO, ale ten jest kolejnym tego przykładem. Całość wykonano w skali 1: 650 i po dwóch latach Spencer ukończył Apple Park w zeszłym miesiącu. Wykonany jest w około 85 000 elementów z 1647 drzewami i waży ponad 35 kg. Makieta ma powierzchnię 1,77 m2.

Poziom szczegółowości jest tutaj po prostu niesamowity. Spencer zawarł wszystko, od Steve Jobs Theatre z okrągłymi szklanymi ścianami, panelami słonecznymi znajdującymi się w budynkach kampusu, tunelach, a nawet historycznej Stodole Glendenning, którą Apple zachował.

Zresztą sami popatrzcie na poniższe zdjęcia.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx