środa, 17 lipca

Apple oficjalnie zakończył sprzedaż adaptera Lightning na złącze 30-pinowe i od tego tygodnia usunął produkt ze swojego oficjalnego sklepu online.

Adapter Lightning do złącza 30-pin został wprowadzony po raz pierwszy w 2012 roku po tym, jak Apple zadebiutował złączem Lightning, które zastąpiło 30-pinowe złącze używane wcześniej w iPhone’ach i iPadach.

W czasie transformacji wiele osób używało starych kabli 30-pinowych do ładowania posiadanych starszych urządzeń, oraz tego samego do nowszych, z nowym złączem. To skłoniło Apple do wypuszczenia adaptera. Adapter był również przydatny do łączenia istniejących 30-pinowych akcesoriów z nowymi urządzeniami Lightning.

Złącza Lightning są znacznie cieńsze i bardziej zwarte niż 30-pinowe, a przejście do bardziej smukłego złącza Lightning pozwoliło Apple zaoszczędzić miejsce na inne komponenty w iPhone’ach i iPadach.

Pierwszymi urządzeniami korzystającymi z nowego złącza Lightning był iPhone 5, iPad czwartej generacji i iPad mini pierwszej generacji. Obecnie jest ono dostępne we wszystkich urządzeniach mobilnych od 2012 roku.

Od wprowadzenia Lightninga minęło już sześć lat i nie ma już potrzeby stosowania adaptera Lightning do 30-pinowego, ponieważ w 2018 roku jest ich już na pewno bardzo ograniczona liczba.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx