sobota, 2 marca

Z okazji Dnia Gwiezdnych Wojen, na który została wybrana data 4 maja, firma Apple udostępniła film „Behind the Mac” z udziałem Skywalker Sound, ekipy zajmującej się efektami dźwiękowymi firmy Lucasfilm znanej z filmów takich jak Gwiezdne Wojny i Indiana Jones.

Skywalker Sound wykorzystuje 130 stelaży Mac Pro, 50 komputerów iMac, 50 komputerów MacBook Pro i 50 komputerów Mac mini z systemem Pro Tools, z których wszystkie łączą się zdalnie z centralną maszynownią. Studio wykorzystuje również flotę urządzeń iPad, iPhone i Apple TV do wspomagania procesu produkcyjnego. Pracownicy podkreślali nawet rolę starszych urządzeń, takich jak Apple PowerBook.

Ben Burtt, kreator dźwięku oryginalnej trylogii Gwiezdne wojny, trylogii prequel i serii Indiana Jones, powiedział, że jego podróż rozpoczęła się od Macintosha SE i wezwał młodych ludzi, którzy chcą pracować z dźwiękiem w filmach, aby rozpoczęli budowanie bazy dźwięków przy użyciu „niedrogich aplikacji, do których można mieć teraz dostęp na iPadzie lub MacBooku, które można właściwie przycinać i miksować w domu”.

Edytor dźwięku i projektant dźwięku Al Nelson powiedział, że nagrania dokonane iPhonem są „idealnie użyteczne” w kontekście zawodowym. Gary Rydstrom, siedmiokrotnie nagrodzony Oscarem projektant dźwięku, wyjaśnił:

Za pomocą dźwięku możesz opowiedzieć wiele historii w sposób, który jest zazwyczaj tańszy niż wizualizacje, a czasem bardziej emocjonalny. Jeśli interesujesz się dźwiękiem lub filmowaniem, możesz nagrywać wideo 4K+ na swoim iPhonie. Nie ma wymówki. Rzeczy, które są częścią naszego codziennego życia, to te same rzeczy, których potrzebujesz do nagrywania dźwięku i tworzenia filmów. To prawdziwa rewolucja. Ostatecznie zdemokratyzuje cały proces.

W poniedziałek, 9 maja 2022 roku, Apple poprowadzi wyjątkową sesję online „Today at Apple” z udziałem Leffa Leffertsa ze Skywalker Sound i Eddiego Francisa z Apple Music, zawierającą materiał filmowy ze Skywalker Ranch oraz możliwość nauczenia się od Apple Creative Pro jak tworzyć efekty wokalne dla postaci używając ich głosu, przedmiotów codziennego użytku i GarageBand. Uczestnicy mogą zarejestrować się na apple.co/skywalker-sound.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx