poniedziałek, 15 lipca

Apple udostępnił dziś pierwszą publiczną wersję beta nadchodzących systemów iOS 14 i iPadOS 14 dla wszystkich publicznych użytkowników, którzy chcą pomóc w rozwoju nowego systemu. Dzisiejsza pierwsza beta pojawia się dzień po uruchomieniu drugiej wersji beta dla deweloperów i jest prawdopodobnie tą samą wersją.

Użytkownicy, którzy chcą zostać publicznymi testerami muszą zarejestrować się w programie testów beta firmy Apple i wtedy będą mogli pobrać bezprzewodowo aktualizacje iOS / ‌iPadOS 14 po wcześniejszym zainstalowaniu odpowiedniego certyfikatu ze strony publicznej wersji beta. Wersja beta nie powinna być instalowana na urządzeniach podstawowych, ponieważ jest to wersja beta i może zawierać poważne błędy.

iOS 14 wprowadza zmiany na ekranie głównym, w tym obsługę widżetów. Widżety można teraz umieszczać obok aplikacji. Dodając obsługę widżetów, Apple wprowadził ich nowe więcej z domyślnych aplikacji i pozwala na dostosowanie ich do trzech rozmiarów.

Widżety można umieścić w dowolnym miejscu na dowolnej stronie z aplikacjami, a nowe widżety można znaleźć w galerii widżetów. Wraz z widżetami Apple wprowadził bibliotekę aplikacji, która jest interfejsem wyświetlającym wszystkie aplikacje na iPhonie zarówno w inteligentnych folderach tworzonych automatycznie, jak i na liście alfabetycznej.

Apple popracował nad tym, aby interfejs iPhone’a był bardziej kompaktowy, a przychodzące połączenia telefoniczne i żądania Siri nie zajmują już całego ekranu, a zamiast tego są prezentowane w stylu baneru, funkcja dostępna również na iPadzie.

Dodano tryb „obraz w obrazie” do oglądania filmów lub korzystania z FaceTime podczas robienia czegoś innego w tym samym czasie na iPhonie. Aplikacja Wiadomości ma nowe funkcje koncentrujące się na rozmowach grupowych, takie jak przypięte rozmowy, wzmianki i wbudowane odpowiedzi.

Do systemu iOS 14 i iPadOS 14 dodano mnóstwo nowych funkcji prywatności‌. Aplikacje potrzebują pozwolenia przed uzyskaniem dostępu do urządzeń w sieci lokalnej, pojawia się powiadomienie, gdy aplikacja uzyskuje dostęp do schowka, a na pasku stanu na ekranie głównym pojawia się niewielka ikonka, informująca, że jakaś aplikacja korzysta z kamery lub mikrofonu.

Aplikacja Zdrowie obsługuje funkcję śledzenia snu dodaną w systemie watchOS 7, a iPhone obsługuje funkcje trybu uśpienia i wyciszania zaprojektowane, aby pomóc ci lepiej spać w nocy. Dostępna jest również nowa lista kontrolna zdrowia, która ułatwia zarządzanie funkcjami bezpieczeństwa i higieny pracy, takimi jak awaryjne SOS, wykrywanie upadku i dokumentacja medyczna.

To oczywiście tylko wybrane nowoście, jakie znajdziemy w iOS 14. O wielu z nich pisałem w osobnych artykułach informując nieco dokładniej o nowościach jakie Apple szykuje nam w systemie na jesień tego roku.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx