piątek, 19 lipca

ios8.3 beta 1

Choć Apple nie wydał jeszcze oficjalnie aktualizacji iOS 8.2 to firma udostępniła dziś pierwszą wersję beta kolejnej wersji systemu iOS 8.3 dla zarejestrowanych deweloperów w celach testowych. Nastąpiło to zaledwie tydzień po udostępnieniu piątej wersji beta iOS 8.2, która jest obecnie również w fazie testów.

Beta, o numerze buildu 12F5027d, zawiera również Xcode 6.3 beta z Swift 1.2. Xcode 6.3, dostępny w wersji beta, wprowadza nową wersję języka Swift. Według informacji w notatce Apple, Swift 1.2 zawiera „kilka istotnych zmian” do języka. Xcode 6.3 zawiera również ulepszenia w celu ułatwienia współdziałania pomiędzy Swift i kodem Objective-C.

Pierwsze wzmianki o nowościach zawartych w tej wersji oprogramowania informują o usunięciu etykiety „beta” z iCloud Photo Library i oferowaniu nowej funkcji CarPlay w postaci łączności bezprzewodowej. Ustawienie CarPlay takie jak na obrazku poniżej znajduje się w Ustawieniach, w sekcji Ogólne poniżej Siri, Wyszukiwaniach Spotlight i Handoff & Sugerowane programy. Obecnie iPhone jest w stanie połączyć się z CarPlay przez port Lightning.

carplay

iOS 8.3 wprowadza także nowy podział ikon emoji, podobny jak w OS X 10.10.3 wydanym w zeszłym tygodniu do deweloperów. Nowy podział emotikon organizuje je w kategorie i przewijaną listę, ale nie wydaje się, aby miały one opcje wyboru nowych odcieni skóry.

ios_8_3_emoji

IOS 8.3 zawiera również wsparcie dla dwustopniowej weryfikacji Google podczas logowania do konta Google i dodawania konta Google na iOS, usuwając niektóre potrzeby podawania konkretnych haseł w aplikacjach.

2factorauthenticationgoogle

Zgodnie z notatką Apple dodaną do tej wersji iOS 8.3, Apple Pay może być dostępny w Chinach w najbliższej przyszłości. iOS 8.3 wprowadza również wsparcie dla sieci China UnionPay zgodnie z tym co wcześniej podawano.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx