czwartek, 30 czerwca

iOS 9

Wraz z systemem iOS 7, Apple wprowadził gruntowną zmianę wyglądu swojego systemu. IOS 8 wniósł nowe funkcje, takie jak ciągłość, Apple Pay i nowe umiejętności aplikacji takie jak rozszerzenia i widgety. Po tych dwóch ambitnych aktualizacjach systemu operacyjnego, wydaje się że iOS 9 może być nieco mniej krzykliwy, koncentrując się głównie na stabilizacji i optymalizacji.

Źródła, które rozmawiały z serwisem 9to5Mac sugerują, że Apple wprowadzi na rynek iOS 9 podobnie jak OS X 10.6 Snow Leopard, który nie wniósł wiele nowego doprowadzając jednak do poprawy wyników i poprawy wydajności.

Aktualizacja systemu operacyjnego, która ma na celu optymalizację wydajności i naprawienie błędów będzie prawdopodobnie dobrą wiadomością dla wielu użytkowników iOS 8, którzy byli niezadowoleni z aktualnego stanu systemu operacyjnego. iOS 8 w momencie jego wprowadzenia we wrześniu cierpiał na ponadprzeciętną liczbę błędów, które powodowały problemy z powolnym działaniem Wi-Fi, zużyciem baterii, problemy z rotacją ekranu, awarie połączenia Bluetooth i więcej. Ostatnie kilka drobnych aktualizacji iOS 8, w tym 8.1.1, 8.1.2, 8.1.3 koncentrują się na wyeliminowaniu niektórych z tych problemów.

Celem Apple jest zmniejszenie ilości miejsca potrzebnego do aktualizacji systemu operacyjnego co jest również dobrą wiadomością dla licznej grupy użytkowników posiadających urządzenia z pamięcią 16GB, nie posiadających wiele wolnej przestrzeni na dysku. IOS 8 odnotował wolniejsze tempo adopcyjne niż iOS 7 między innymi ze względu na wielką przestrzeń ponad 2GB potrzebnych do instalacji.

Choć iOS 9 dąży do wprowadzenia poprawek i ulepszeń wydajności to na pewno nie będzie całkowicie pozbawiony nowych funkcji – nadal trwają podobno prace nad ulepszeniami, które mogą być uwolnione w następnej aktualizacji systemu operacyjnego, w tym np. wielozadaniowość na podzielonym ekranie iPada. Podejrzewam, że pierwsze spojrzenie na nowy system iOS 9 dostaniemy podczas corocznej Worldwide Developers Conference w czerwcu, której dokładna data jest jeszcze nie znana.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx