piątek, 12 lipca

Apple Watch-kopia

Wraz z udostępnieniem deweloperom WatchKit SDK zaczynają pojawiać się nowe informacje o urządzeniu Apple Watch, w tym rozdzielczość ekranu, która nigdy wcześniej nie została ujawniona przez Apple.

Według wytycznych Apple Human Interface, dwa osobne modele Apple Watch mają mieć różne rozdzielczości ekranu. Mniejszy model 38mm ma rozdzielczość 272 x 340, natomiast większy 42mm ma rozdzielczość 312 x 390. W dokumentacji WatchKit, Apple odnosi się do wyświetlacza Apple Watch jako wyświetlacza „Retina”.

applewatch

Firma Apple nakazuje deweloperom przygotowywanie grafik dla różnych rozmiarów „w razie potrzeby”. Programiści mogą korzystać z tych samych zasobów graficznych, o ile „wyglądają dobrze na obu rozmiarach”, ale jeśli nie, deweloperzy będą musieli dostarczyć oddzielne zasoby graficzne na oba urządzenia. Zawartość wyświetlana na Apple Watch „powinna być taka sama, niezależnie od wielkości ekranu urządzenia”, a Apple mówi także deweloperom, że zawartość powinna się „rozszerzać płynnie i naturalnie”, aby wypełnić dostępną przestrzeń.

Firma Apple sugeruje, że wszystkie treści tworzone dla Apple Watch powinno być „lekkie”, ponieważ urządzenie jest zaprojektowane do prostych oddziaływań, które mają być „dostępne szybko i łatwo, zarówno dla ze względu na prywatność jak i użyteczność.”

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx