niedziela, 21 lipca

Apple udostępnił deweloperom czwartą wersję beta nadchodzących aktualizacji iOS 17.2 i iPadOS 17.2. Oprogramowanie pojawia się dwa tygodnie po wydaniu przez Apple trzecich wersji beta iOS 17.2 i iPadOS 17.2.

Zarejestrowani deweloperzy pobrać nową betę, otwierając aplikację Ustawienia, przechodząc do sekcji Uaktualnienia, wybierając opcję „Uaktualnienia beta” i włączając wersję beta dla programistów ‌iOS 17 lub iPadOS 17‌. Do pobrania i zainstalowania wersji beta wymagany jest identyfikator Apple ID powiązany z kontem programisty.

Największą nowością w iOS 17.2 jest aplikacja Dziennik, za pomocą której można zapisywać codzienne czynności i przemyślenia. Można w niej pisać o swoim codziennym życiu, choć Apple udostępnia także sugestie tematów na podstawie słuchanej muzyki, odwiedzanych miejsc i spotykanych osób. Wpisy do dziennika obsługują zdjęcia, nagrania głosowe i informacje o lokalizacji, a aplikacja porządkuje je według daty wpisu.

W Apple Music dostępna jest lista odtwarzania Ulubione, na której znajdują się wszystkie ulubione utwory użytkownika, a ponadto Apple dodał obsługę wspólnych list odtwarzania. Można teraz udostępnić playlistę wielu osobom, a każdy uczestnik może dodawać swoje utwory.

Naklejek można teraz używać do odpowiadania na wiadomości iMessage po długim naciśnięciu dymku czatu w aplikacji Wiadomości. Dostępna jest także obsługa wyjątkowo bezpiecznej opcji weryfikacji klucza kontaktowego iMessage. Jeśli posiadacie iPhone’a 15 Pro, przycisk czynności będzie obsługiwał funkcję Tłumacza.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx