sobota, 13 lipca

Apple udostępnił dziś czwartą publiczną wersję beta systemu iOS 12 dla publicznych testerów beta, dając użytkownikom nie będącym deweloperami szansę przetestowania oprogramowania przed nadchodzącą, jesienną premierą. Czwarta publiczna wersja beta systemu iOS 12, która pojawi się dwa tygodnie po trzeciej publicznej wersji beta, odpowiada piątej wersji beta wydanej wczoraj deweloperom.

Beta-testerzy, którzy zapisali się do programu testów beta Apple, otrzymali aktualizację beta systemu iOS 12 w z poziomu uaktualnień systemu iOS.

Ci, którzy chcą dołączyć do programu testów beta, mogą zarejestrować się w witrynie testów beta firmy Apple, która zapewnia użytkownikom dostęp do testowych wersji iOS, macOS i tvOS. Przed zainstalowaniem wersji beta należy utworzyć pełną kopię zapasową w iTunes lub kopię zapasową w iCloud i zainstalować iOS 12 na dodatkowym urządzeniu, ponieważ oprogramowanie w wersji beta nie zawsze jest stabilne i może zawierać błędy.

Dzisiejsza beta iOS 12 wprowadza kilka nowych błędów, o których testerzy powinni wiedzieć:

  • Po restarcie urządzenia, sparowane akcesoria Bluetooth mogą nie działać poprawnie lub mogą być wyświetlane przy użyciu adresu urządzenia zamiast nazwy.
  • Podczas korzystania z CarPlay Siri nie może otworzyć aplikacji po nazwie. Skróty związane z otwieraniem aplikacji nie będą działać, a skróty wymagające potwierdzenia mogą również nie działać.
  • Niektóre żądania dotyczące skrótów mogą nie działać

W tej aktualizacji rozwiązano też kilka błędów, w tym komunikaty o błędach App Store podczas próby zainstalowania aplikacji, niedokładny pasek sygnału komórkowego na telefonie iPhone X na ekranie blokady lub ekranie głównym, błąd powodujący awarię usługi Wallet po uruchomieniu, oraz brak pokazywania „czasu przed ekranem” i ustawień danych do synchronizacji między urządzeniami. Skróty będą teraz działać głównie w trybie CarPlay i zostaną przywrócone z kopii zapasowych iCloud.

Inne zmiany w tej wersji beta iOS 12 to „Czas Przed Ekranem” w aplikacji Ustawienia nie zawiera już członków rodziny, którzy nie są dziećmi i musi być ponownie włączony po aktualizacji do nowej wersji beta. W dzisiejszej wersji odkryto również wskazówki dotyczące przyszłej aktualizacji oprogramowania HomePod, która będzie umożliwiać połączenia telefoniczne bezpośrednio z głośnika.

iOS 12 będzie dostępny dla deweloperów i publicznych testerów wersji beta przez kolejne dwa miesiące, aby umożliwić Apple wyłapanie błędów i innych problemów przed jesienną premierą wraz z nowymi iPhone’ami.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx