sobota, 25 czerwca

Apple udostępnił nowy dokument pomocy  wyjaśniający, jak działają wyświetlacze OLED i że normalne jest, że z czasem może się on nieco wypalić i zmienić kolor, zwłaszcza gdy patrzy się na wyświetlacz iPhone’a pod kątem.

Według Apple, gdy patrzymy na wyświetlacz OLED z boku, możemy zobaczyć zmiany w kolorze i odcieniach, czyli coś, co jest „charakterystyczną cechą wyświetlaczy OLED” i jego „normalnym zachowaniem”.

Apple twierdzi, że przy długotrwałym użytkowaniu wyświetlacze OLED mogą wyświetlać „niewielkie zmiany obrazu”, co jest również uważane za normalne. IPhone X został zaprojektowany jako „najlepszy w branży” do zmniejszania efektów wypalania, ale dokument wsparcia Apple sugeruje, że wypalanie nadal stanowi problem, który niektórzy użytkownicy mogą potencjalnie zobaczyć z biegiem czasu.

Patrząc na wyświetlacz OLED pod kątem, można zauważyć niewielkie zmiany odcieni kolorów. Jest to normalna cecha technologii OLED. Po dłuższym użytkowaniu mogą zajść pewne zmiany obrazu wyświetlacza OLED. Jest to oczekiwane zachowanie, które może się wiązać z pozostawaniem (tak zwanym wypalaniem) obrazu. Na ekranie może być widoczny nieznaczny ślad poprzedniego obrazu po zmianie na inny. Może to wystąpić w szczególnych przypadkach, kiedy obraz o wysokim kontraście jest długo wyświetlany bez zmian. Wyświetlacz Super Retina opracowaliśmy tak, aby najbardziej w branży ograniczyć występowanie efektu wypalania OLED.

Choć firma Apple określa „wypalenie” jako normalne zachowanie, nie jest jasne, w jaki sposób problem zostanie rozwiązany w przypadku rocznej gwarancji na telefon iPhone X czy rozszerzonego zasięgu usługi z  AppleCare+. Zazwyczaj problemy, które firma Apple uważa za normalne, nie są uwzględniane przy reklamacjach.

Słowa Apple sugerują, że wypalanie ekranu będzie rzadkim zjawiskiem, ale Apple sugeruje użytkownikom unikanie wyświetlania statycznych obrazów przy maksymalnej jasności przez długi czas. Jeśli istnieje aplikacja, która utrzymuje wyświetlacz włączony, gdy iPhone X nie jest w użyciu, poziom jasności należy tymczasowo zmniejszyć za pomocą Centrum sterowania.

Upewnienie się, że wyświetlacz iPhone’a X przejdzie w stan uśpienia po krótkim czasie, pomoże również uniknąć problemów z wypalaniem, jak to zwykle bywa, gdy ten sam obraz jest wyświetlany na ekranie przez długi czas. Apple zaleca ustawienie automatycznego wyłączania ekranu na „krótszy czas”.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx