środa, 3 czerwca

Krótko po tym, jak do klientów trafiły nowe modele tegorocznych 11 i 12,9 calowych iPadów Pro pojawiły się doniesienia jakby iPady te bardzo łatwo się wyginały bez specjalnego nacisku. Nic dziwnego, że nowi właściciele iPadów byli niezadowoleni i rozczarowani, że znaleźli niechciane wady urządzeń, których koszt to setki dolarów, ale według nowych informacji firmy Apple niewielkie wygięcie nie należy do rzadkości.

Apple powiedział The Verge, że niektóre modele tegorocznych iPadów są rzeczywiście dostarczane z „bardzo małym wygięciem w aluminiowej obudowie”, co jest „efektem ubocznym procesu produkcyjnego”, który nie powinien się pogarszać z upływem czasu lub negatywnie wpływać na wydajność iPada „w każdy praktyczny sposób.”

Apple twierdzi, że wygięcie, które może się pojawić w obu rozmiarach nowych modeli iPada Pro jest spowodowane procesem chłodzenia z udziałem komponentów metalowych i plastikowych iPada Pro podczas produkcji. Apple powiedział The Verge, że wygięcie nie jest uważane za wadę.

Jak twierdzi Apple, tegoroczne modele iPada Pro mogą mieć już ten problem natychmiast po wyjęciu z pudełka, więc nie wydaje się, że problem pojawia się z biegiem czasu. Pojawiły się filmy wskazujące na to, że nowe modele iPada Pro wyginają się łatwiej niż inne modele, ale Apple twierdzi, że obawy o „sztywność strukturalną” iPada Pro są „bezpodstawne” i że „stoi za swoim produktem”. Firma Apple nie odnotowała wyższych niż zwykle zwrotów iPada Pro 2018.

The Verge sugeruje, że ci, którzy są zirytowani wygięciem „nie powinni mieć problemu z wymianą lub zwrotem” iPada Pro w sklepie Apple Store, ale to stwierdzenie prawdopodobnie dotyczy tylko urządzeń, które są nadal objęte polityką zwrotów. Apple zazwyczaj nie wymienia urządzeń, w których występują problemy, a które nie są uważane za wady produkcyjne, więc nie jest całkowicie jasne, czy osoby z wygiętymi tabletami poza okresem zwrotu będą mogli uzyskać zamienniki.

Firma Apple doświadczyła poważnego sprzeciwu konsumentów w związku z kontrowersją aferą „bendgate” dotykającą iPhone’a 6 Plus, który ulegał nagłemu wygięciu podczas regularnego użytkowania. Firma Apple rozwiązała problem z późniejszymi modelami telefonów iPhone i biorąc pod uwagę obawę związaną z podobnym problemem, nie jest zaskoczeniem, że Apple stara się przekonać klientów, że jest to kwestia związana z produkcją, która nie pogorszy się z czasem.

Pomimo tego, że modele iPada Pro doświadczające tego niewielkiego wygięcia rzekomo nie będą się wyginać bardziej w przyszłości, wielu użytkowników iPada Pro może być niezadowolonych z drobnych problemów kosmetycznych i funkcjonalnych spowodowanych przez ich nierówną powierzchnię.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx
()
x