czwartek, 7 lipca

Apple przygotowuje się do wprowadzenia na rynek w pierwszej połowie 2019 roku nowego iPada mini piątej generacji informują źródła z łańcucha dostaw Apple cytowane przez China Times. Kolejną nowością ma być również nowy, podstawowy iPad w dwóch wersjach.

Raport, po raz pierwszy zauważony przez japoński blog Mac Otakara, twierdzi, że Apple przygotowuje się do wprowadzenia niedrogiego iPada mini 5 w pierwszej połowie przyszłego roku, próbując powstrzymać ogólny spadek sprzedaży iPada. Jego masowa produkcja prawdopodobnie rozpocznie się pod koniec grudnia.

Apple nie zaktualizował swojego najmniejszego iPada od września 2015 roku, ale urządzenie otrzymało obniżkę cen w marcu 2017 roku, a model o pojemności 128 GB kosztuje 1899 złotych.

Wiarygodny analityk Apple, Ming-Chi Kuo, oświadczył w październiku, że Apple pracuje nad nową wersją iPada mini z ulepszonym procesorem i tańszym wyświetlaczem, a urządzenie miało być wypuszczone w 2018 roku lub na początku przyszłego roku.

Warto zauważyć, że prognozy Kuo pojawiły się dwa miesiące po tym, jak DigiTimes powiedział, że nie wierzy w to, że Apple zamierza wprowadzić zaktualizowanego iPada mini i nie ma „żadnego dalszego planu” związanego z mniejszym tabletem.

Podobnie jak w przypadku podstawowego iPada, dzisiejszy raport twierdzi, że w przyszłym roku Apple zastąpi szóstą generację 9,7-calowego iPada modelem w podobnej cenie, jednak z wyświetlaczem 10-calowym w węższej ramce.

Po niezłej sprzedaży modelu z 2017 roku, Apple ma wprowadzić na rynek dwie niedrogie wersje iPada w 2019 roku, aby zwiększyć wzrost sprzedaży. Bardziej dokładne ramy czasowe premiery nie zostały podane poza „drugą połową” 2019 roku. 9,7-calowy iPad firmy Apple został ostatnio zaktualizowany w marcu 2018 roku i rok wcześniej.

9,7-calowy iPad firmy Apple jest grubszy, cięższy i ma mniej funkcji niż modele iPada Pro, ale obsługuje Apple Pencil i jest także najbardziej przystępnym cenowo tabletem firmy Apple, którego cena zaczyna się od 1599 złotych.

Dzisiejszy raport mówi, że Apple zamierza obniżyć koszty produkcji dwóch iPadów, zmniejszając ilość zamówień na wyświetlacze LED w Japonii i przestawiając się na koreańskie wyświetlacze LED.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx