niedziela, 16 czerwca

Według raportu The New York Times, Apple bada podobno wiele różnych sposobów ładowania swojego nadchodzącego projektu jakim ma być inteligentny zegarek”iWatch”. Na pierwszym miejscu listy Apple jest podobno ładowanie indukcyjne umożliwiające użytkownikom ładowanie zegarka bezprzewodowo.

Do swojego zegarka, Apple testuje metodę bezprzewodowego ładowania baterii za pomocą indukcji magnetycznej, twierdzą osoby przeszkolone z tematu produktu. Podobna technologia jest już stosowana w niektórych smartfonach Nokia – gdy telefon jest umieszczony na płycie ładowania, prąd elektryczny wytwarza pole magnetyczne, które tworzy napięcie ładujące telefon.

Inne opcje badane przez dla Apple to m.in. ładowanie energią słoneczną i oparte na ruchu, chociaż wydaje się, że te pomysły mogą być jeszcze przez kilka lat rozwijane. Raport przypomina również doniesienia gazet z zeszłego roku, które informowały o wyświetlaczu z zakrzywionego szkła w iWatch.

Oczekuje się, że zegarek może mieć szklany, zakrzywiony ekran, a jednym z pomysłów jest dodanie warstwy paneli słonecznych do tego ekranu, który umożliwiłby ładowanie urządzenia w świetle dziennym.(…)

Kolejny eksperymentem Apple jest włączenie ładowania akumulatora poprzez ruch, czyli sposób, który jest już używany w wielu nowoczesnych zegarkach. Poruszające się ludzkie przedramię może napędzać maleńką stację, która generuje i ładuje zasilanie urządzenia podczas chodzenia, zgodnie z patentem zgłoszony przez firmę Apple w 2009 roku.

Żywotność baterii jest dla Apple jednym z ważniejszych punktów w swoich produktach. Właśnie ta kwestia według wcześniejszych doniesień jest największym problemem dla Apple w przypadku iWatch.

[contentblock id=1 img=gcb.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx