piątek, 12 kwietnia

Pomimo tego, że pierwsze komputery Mac z procesorami M1 zostały wydane dopiero w listopadzie ubiegłego roku, to sprzedaż tych MacBooków Air, MacBooków Pro i Mac mini z M1 stanowi obecnie większość sprzedaży komputerów Mac, przewyższając komputery Mac z procesorami Intela, wynika ze słów dyrektora Apple, Tima Cooka.

Cook dokonał tego podsumowania wczoraj podczas konferencji „Spring Loaded”, gdzie przedstawił całkowicie przeprojektowany 24-calowy iMac zasilany chipem Apple Silicon M1. Cook twierdzi, że M1 i układ Apple „to nie tylko ulepszenie, ale przełom”, jednocześnie reklamując najwyższy w branży poziom zadowolenia klientów Maca.

Apple ogłosił na WWDC 2020, że rozpocznie dwuletnie przejście na własny układ procesorów w całej linii komputerów Mac, zrywając z Intelem. Wraz z wczorajszą premierą pierwszego iMaca z silnikiem Apple, Apple sprzedaje teraz cztery komputery Mac z Apple Silicon. Oprócz nich Apple nadal sprzedaje 16- i 13-calowe MacBooki Pro, 21,5- i 27-calowy iMac oraz wysokiej klasy Mac Pro, wszystkie z procesorami Intel.

Według Cooka pod względem sprzedaży cztery komputery Mac z procesorem M1 przewyższają obecnie pięć pozostałych komputerów z procesorem Intel w jego ofercie. Podczas przemówienia komentarz Cooka przeszedł w dużej mierze niezauważony, ale prawdopodobnie będzie kluczowym punktem, który dyrektor generalny poczyni podczas nadchodzących najnowszych wyników finansowych Apple za pierwszy kwartał 2021, które mają zostać ogłoszone 28 kwietnia.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx