poniedziałek, 6 lutego

 

Fast Company opublikowało dziś coroczny ranking 50 najbardziej innowacyjnych firm na świecie. Niestety, Apple spadł z miejsca pierwszego w 2018 roku na 17 miejsce w tym roku.

Według rankingu najbardziej innowacyjną firmą na rok 2019 jest chińska firma technologiczna Meituan Dianping, która „przyspiesza rezerwację i dostarczanie usług, takich jak jedzenie, pobyty hotelowe i bilety do kina”. W 2018 roku platforma umożliwiła transakcję o wartości 33,8 miliarda dolarów dla ponad 350 milionów ludzi w 2800 miastach.

Inne firmy w pierwszej piątce to m.in. firma Grab z siedzibą w Singapurze, NBA, The Walt Disney Company i usługa e-commerce dla kobiet, Stitch Fix. Square, Oatly, Twitch, Shopify i Alibaba Group również zajęły pozycje wyższe niż Apple, któremu doceniono wewnętrzne osiągnięcia związane z procesorami w 2018 roku.

Najbardziej imponującym nowym produktem firmy Apple w 2018 roku nie był telefon ani tablet, ale chip: A12 Bionic. Debiutując w iPhone’ach z jesieni ubiegłego roku, to pierwszy w branży procesor bazujący na siedmio nanometrowym procesie produkcyjnym. 6,9 miliarda tranzystorów A12 zapewnia znacznie lepszą wydajność, niższe zużycie energii i więcej mocy w przypadku intensywnych zastosowań.

W zeszłym roku Apple otrzymał pierwsze miejsce za swój dorobek w 2017 roku, w tym iPhone’a X, Apple Watch Series 3, ARKit i jego pracę w celu poprawy opieki medycznej dzięki CareKit i ResearchKit. W poprzednim roku zajął czwartą pozycję w rankingu najcenniejszych firm.

Jak twierdzi Fast Company, dla stworzenia rankingów powołano ponad trzydziestu redaktorów, reporterów i autorów, którzy analizowali tysiące firm, aby zidentyfikować najbardziej znaczące innowacje roku i prześledzić ich wpływ na przedsiębiorstwa, przemysł i większą kulturę.

Oprócz głównej listy, Fast Company publikuje zestawienie najbardziej innowacyjnych firm według sektorów. Apple znalazł się na szczycie listy w kategorii „Elektronika użytkowa”, pokonując firmy takie jak Google, Microsoft i Dell.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx