niedziela, 17 października

applemusic-800x410

Apple poważnie rozważa obniżenie cen usługi Apple Music wynika z dwóch źródeł, z którymi rozmawiał Digital Music News. Źródła te nie są z Apple, ale pracują blisko z usługą od czasu jej uruchomienia. Ceny mogłyby zostać obniżone z 9,99 dolarów na 7,99 dolarów, podczas gdy plan rodzinny z 14,99 dolarów na 12,99 dolarów. Trudno powiedzieć jak mogłoby się to przełożyć na ceny w Polsce, które są jednak wyjątkowo nieco niższe.

Nowe ceny miałyby wejść przed świętami Bożego Narodzenia, a Digital Music News twierdzi, że wprowadzenie może zacząć się „świąteczną zniżką promocyjną”.

Nowe ceny pomogłyby Apple Music zawalczyć z nową usługą Amazona Music Unlimited, która kosztuje 7,99 dolarów miesięcznie w płatnym abonamencie. Jednak usługa streamingu Amazona oferuje również plan w cenie 3,99 dolarów dla klientów, którzy posiadają urządzenia Amazon Echo.

W maju Digital Music News podał, że Apple planuje zakończyć usługę pobierania muzyki w iTunes Music w ciągu dwóch lat, jednak pogłoskom tym stanowczo zaprzeczył sam Apple. Miesiąc później, Digital Music News podał, że nowe źródła doniosły, że Apple zamknie usługę pobierania plików muzycznych w przyszłości, a firma zadebiutuje nową wersją iTunes na WWDC. Zatem trudno do końca wierzyć w obecne doniesienia tego serwisu.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx
()
x