poniedziałek, 15 sierpnia

iphone-7-and-iphone-7-edge-concept-4

Foxconn, partner produkcyjny Apple, testuje podobno bezprzewodowe moduły ładowania przeznaczone do użytku w 2017 roku z okazji 10-lecia iPhone’a, informuje Nikkei. Jednak jak mówi źródło Nikkei, włączenie tego rozwiązania do iPhone’a 8 jest zależne od stopy dochodowości.

Moduły przeznaczone są do iPhone’a 2017, ale nie jest jasne, czy wszystkie modele iPhone’a w 2017 roku otrzymają ładowanie bezprzewodowe. Być może będzie ono zarezerwowane dla wyższych modeli Plus.

W styczniu pojawiły się doniesienia, że Apple bada rozszerzony zakres ładowania bezprzewodowego do swojego iPhone’a. Rozszerzone ładowanie bezprzewodowe jest postrzegane jako lepsze od istniejącego ładowania bezprzewodowego, ponieważ nie wymaga, aby urządzenie znajdowało się blisko maty lub źródła ładowania. W lutym, pojawiły się spekulacje, że Apple pracuje z Energous, firmą stojącą za WattUp, bezprzewodową technologią ładowania, która wykorzystuje fale radiowe do ładowania urządzenia do odległości 15 stóp czyli ponad 4,5 metrów.

Apple zatrudnił również w ostatnich miesiącach inżynierów doświadczonych w procesach ładowania bezprzewodowego. W maju firma zatrudniła dwóch inżynierów z uBeam, startupie skupiającym się na technice ładowania bezprzewodowego, który wykorzystuje fale ultradźwiękowe do ładowania urządzeń elektronicznych poprzez przekształcenie tych fal na energię elektryczną.

Firma z Cupertino złożyła również wiele patentów na technologię ładowania bezprzewodowego, choć publicznie bagatelizuje przydatność ładowania bezprzewodowego, w dużej mierze ze względu na konieczność stosowania maty podłączonej do gniazdka zasilania.

Przyszłoroczny iPhone posiadać ma znacznie przeprojektowaną, szklaną obudowę i wyświetlacz OLED od krawędzi do krawędzi, który integruje dotykowy czujnik Touch ID i przednią kamerę. Pojawi się pewnie tradycyjnie w okolicach września 2017.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx