poniedziałek, 11 grudnia

itunes_radio

Apple rozważa dramatyczną rewolucję w swoim sklepie muzycznym iTunes w celu powstrzymania spadającej liczby pobrań muzyki, donosi Billboard. Na początku tego roku pojawiły się już informacje, że firma może stworzyć usługę strumieniowego odtwarzania muzyki na żądanie podobną do Spotify, a także aplikację iTunes na system Android.

Według styczniowego raportu sprzedaż muzyki cyfrowej spadła w 2013 roku o 5,7 procent. Ogólnie pobieranie plików muzycznych z internetu spadło o 15 procent, chociaż spadek iTunes to również utrata pieniędzy na rzecz konkurentów takich jak YouTube, Spotify i Pandora.

Chociaż iTunes nadal stanowi około 40 procent przychodów ze sprzedaży muzyki w USA, a iTunes Radio jest trzecią największą usługą strumieniowego przesyłania muzyki po Pandorze i iHeartradio, to nie generuje on sprzedaży oczekiwanej przez Apple.

Według raportu, opcje na poprawę iTunes są omawiane zarówno wewnątrz Apple jak i między partnerami firmy, aby pokonać konkurencję ze strony Androida i rosnącą preferencje konsumentów na usługi strumieniowego przesyłania muzyki.

[contentblock id=1 img=gcb.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx