poniedziałek, 15 lipca

Carousel_dropbox

Dropbox ogłosił dziś kilka nowych produktów dla swoich użytkowników stacjonarnych i mobilnych, w tym program pocztowy dla OS X i nową aplikację do udostępniania zdjęć i filmów wideo o nazwie Carousel.

Carousel jest samodzielną aplikacją, która służyć ma użytkownikowi do zarządzania całą kolekcją zdjęć przechowywanych na koncie Dropbox, sortując je i umieszczając na osi czasu, segregując wydarzeniami, ważnymi momentami i obsługując prywatne wiadomości. Zdjęcia automatycznie zapisywane są na Dropboxie i synchronizowane na wszystkich platformach. Mogą być także udostępniane w częściach i zapisane na osi czasu innych użytkowników za pośrednictwem wiadomości wiadomości e-mail lub numeru telefonu, niezależnie od tego, czy użytkownik ma konto Dropbox.

carousel2app

Według Dropbox aplikacja uznana jest za „jedno miejsce na wszystkie wspomnienia” archiwizując zdjęcia na Dropbox, a wielkość powierzchni przechowywania jest związana z ilością miejsca na koncie Dropbox użytkownika:

Chcielibyśmy, abyś zapoznał się z Carousel: galerią wszystkich zdjęć i filmów wideo z życia. Łączy ona zdjęcia na Dropbox’ie ze zdjęciami w telefonie, i automatycznie tworzy kopie zapasowe nowych, kiedy je zrobisz. Carousel sortuje wszystkie te wspomnienia w zdarzenia, dzięki czemu można łatwo cofnąć się w czasie do dowolnego zdjęcia, z dowolnego okresu. I w przeciwieństwie do innych galerii w telefonie, rozmiar Twojej Carousel nie jest ograniczony przez przestrzeń w telefonie, co oznacza, że ​​możesz w końcu mieć wspomnienia całego życia w jednym miejscu.

Chociaż Dropbox pozwalał już na automatyczne przesyłanie zdjęć z aparatu to zdjęcia są na ogół wrzucane do jednego folderu, który nie oferuje wiele możliwości organizacyjnych. Carousel przyniesie zupełnie nowe możliwości oglądania zdjęć i dzielenia się nimi, co znacznie ułatwi użytkownikom przeglądanie ich kolekcji zdjęć. Aplikacja jest już dostępna w App Store.

Carousel: Your entire life at your fingertips from Dropbox on Vimeo.

Wraz z Carousel, Dropbox ogłosił również plany wprowadzenia swojej popularnej aplikacji Mailbox na iOS także w wersji desktopowej na system OS X. Nie podano zbyt wiele szczegółów związanych z wersją OS X aplikacji, ale będzie ona prawdopodobnie działała podobnie do aplikacji iOS, pozwalając użytkownikom na „drzemki” wiadomości i organizowanie je w listy. Nie podano potencjalnej daty wprowadzenia wersji desktopowej, ale Dropbox przyjmuje już zapisy na wersję beta.

[contentblock id=1 img=gcb.png]

 

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
dawg0r
dawg0r
10 lat temu

Dzięki za info o tej aplikacji – żadna inna (konkurencja) strona o tym nie pisała. Wielki plusik 🙂

1
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx