sobota, 15 czerwca

Apple Watch

Apple ujawnił więcej informacji o możliwościach nadchodzącego Apple Watch na swojej oryginalnej stronie internetowej. W nowych podstronach możemy bardziej szczegółowo dowiedzieć się o sposobach prezentacji czasu, nowych sposobach połączenia pomiędzy użytkownikami, oraz funkcjach zdrowotnych i fitnessowowych w wyczekiwanym urządzeniu.

Zespół marketingu Apple dodał również na stronie nowe animacje prezentujące, jak Apple Watch będzie poruszać się między ekranami i jak będą działać na nim niektóre aplikacje. Wiele podstawowych informacji znajdowało się na stronie Apple już od dawna, ale wiele zostało rozszerzonych lub uzupełnionych o szczegóły.

Nowa zakładka ’Timekeeping’ ujawnia więcej informacji o „twarzy” zegarków, które będą zawarte w Apple Watch, w tym szczegółowe informacje na dodatków wyświetlanych na ekranie zegarka dzięki wyspecjalizowanym funkcjom. Będzie na nim można szybko zobaczyć fazy księżyca, wschody i zachody słońca, a także notowania giełdowe i pogodę.

komunikaty Apple Watch

Zakładka ’New Ways to Connect’ prezentuje sposoby komunikowania się, poprzez możliwość wysyłania wiadomości, nawiązywanie połączeń lub dotarcie do innych użytkowników Apple Watch. Użytkownik może wysłać emotikon, narysować obrazek lub podzielić się z inną osobą rytmem swojego serca. Jak było to już zapowiadane, z urządzenia można wysyłać i odbierać wiadomości tekstowe, fragmenty audio, udostępniać lokalizację, wykonywać połączenia telefoniczne i wysyłać e-maile bezpośrednio z zegarka. Osoby używające Apple Watch mogą również skorzystać z funkcji Handoff, rozpoczynając rozmowę lub wiadomość e-mail na Apple Watch i bezproblemowo kończąc ją na iPhone’ie.

komunikacja Apple Watch

Wreszcie, nowa zakładka ’Health and Fitness’ mówi o różnych sposobach Apple Watch na pomiar ruchu, a także dodatkowe informacje na temat zawartych aplikacji treningowych. Zegarek śledzi ruch, ćwiczenia i to, jak często użytkownik w ciągu dnia rusza się, dając subtelne przypomnienia zachęcające do zwiększenia aktywności ruchowej.

Fitness Apple Watch

Zegarek wykorzystuje akcelerometr, czujnik tętna, Wi-Fi a także lokalizator GPS z iPhone’a do śledzenia ruchu. Aplikacja treningowa pokazuje statystyki w czasie rzeczywistym, w tym czas, odległość, liczbę spalonych kalorii, tempo i prędkość biegu, chodu czy jazdy na rowerze. Wszystkie dane są śledzone non stop, co ułatwia osobom Apple Watch śledzenia swoich postępów.

Apple Watch ma wejść do sprzedaży na początku przyszłego roku, choć Apple wciąż nie podał dokładnej daty jego premiery.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx