poniedziałek, 4 marca

Jak informuje Mark Gurman z Bloomberga, Apple przygotowuje się do podziału App Store w nadchodzących tygodniach „na dwie części” w związku z wymogami Unii Europejskiej, które zmusza firmę do umożliwienia pobierania aplikacji z spoza App Store.

W najnowszym wydaniu swojego newslettera „Power On” Gurman wyjaśnił, że Apple przygotowuje się do wprowadzenia zmian w App Store w Unii Europejskiej, aby zapewnić zgodność z mającą wkrótce obowiązywać w regionie ustawą o rynkach cyfrowych (DMA). Apple najwyraźniej planuje w nadchodzących tygodniach wprowadzić zmiany, aby dostosować się do nowych wymogów prawnych i oddzielić App Store w UE od reszty świata. Termin dostosowania się Apple do DMA upływa 7 marca, więc firma ma nieco ponad siedem tygodni na wprowadzenie zmian.

W zeszłym tygodniu dyrektor generalny Apple Tim Cook spotkał się w Apple Park z komisarzem Unii Europejskiej ds. prawa antymonopolowego Margrethe Vestager. Vestager przypomniała Cookowi o zbliżającym się obowiązku Apple polegającym na umożliwieniu użytkownikom instalowania sklepów z aplikacjami innych firm i pobierania aplikacji spoza App Store w ramach DMA. Apple będzie także zobowiązany zapewnić deweloperom możliwość promowania swoich ofert poza App Store oraz korzystania z zewnętrznych systemów płatności. Oczekuje się, że DMA zmusi Apple do wprowadzenia szeregu znaczących zmian w sposobie działania App Store, FaceTime i Siri w Europie.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx