sobota, 15 czerwca

Apple In-Ear Headphones

Z opublikowanego dziś raportu Mac Otakara wynika, że Apple może wprowadzić w iOS 8 odtwarzacz dźwięku o wysokiej jakości wraz z nową wersją swoich dousznych słuchawek i złączem Lightning.

Raport zbiega się z doniesieniami z zeszłego miesiąca, z których wynikało, że Apple wprowadzi na tegorocznej Worldwide Developers Conference (WWDC) możliwość pobierania z iTunes muzyki w plikach wysokiej jakości, a dzisiejszy raport zauważa że pliki te można byłoby odtwarzać na urządzeniach zgodnych z iOS 8.

Obecnie odtwarzacz iOS 7 nie może odtwarzać plików audio 24-bitowych w wysokiej jakości, które zawierają częstotliwość próbkowania powyżej 48 kHz. I choć aplikacje firm trzecich, takich jak Onkyo HF Player i FLAC Player mogą odtwarzać wspomniane pliki audio, użytkownicy nadal są ograniczeni do odtwarzania w wbudowanym tempie 16-bitowym. Mówi się również, że Apple przygotowuje uaktualniony kabel Lightning w celu dostosowania go do odtwarzania w wysokiej rozdzielczości z akcesoriami audio „Made for iPhone” (MFI), choć nie jest jasne, kiedy firma wprowadzi zaktualizowany przewód.

Wreszcie, raport stwierdza, że ​​Apple pracuje nad nową wersją swoich słuchawek dousznych, w celu dostosowania go do odtwarzania dźwięku wysokiej jakości. Apple nie aktualizował swoich słuchawek premium od 2008 roku, jednak produkt jest oficjalnie sprzedawany przez firmę Apple w swoich placówkach handlowych oraz w sklepie internetowym za 329 złotych.

Oczekuje się, że Apple zaprezentuje iOS 8 na WWDC 2014, która rozpocznie się 2 czerwca. Poza potencjalnym umożliwieniem odtwarzania dźwięku wysokiej rozdzielczości, spodziewamy się, że nowy mobilny system operacyjny otrzyma znaczące ulepszenia Siri i Map oraz prawdopodobną aplikację „Healthbook”, która wyświetlać ma różne informacje związane z fitnessem i zdrowiem.

Apple może także zadebiutować podczas imprezy systemem OS X 10.10, oraz wprowadzić założycieli Beats Electronics Jimmy Iovine i Dr Dre do nowej kadry doradców po prawdopodobnie zbliżającej się informacji o przejęciu firmy audio.

[contentblock id=1 img=iframe.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx