sobota, 22 czerwca

dreiovine-1

Jimmy Iovine i Dr Dre, którzy według przewidywań obejmą w Apple stanowiska kierownicze w następstwie przejęcia spółki Beats Electronics, mogą wystąpić po raz pierwszy publicznie podczas zbliżającej się Worldwide Developers Conference, która rozpocznie się 2 czerwca.

Powołując się na źródła zaznajomione z rozmowami akwizycyjnymi Beats Electronics, Billboard sugeruje, że Apple może wprowadzić dwóch nowych pracowników w trakcie imprezy, mianując ewentualnie Iovine nowym szefem muzycznym firmy. Rola Iovine może objąć nadzór nad strategią muzyczną Apple, utrzymanie oferty oraz relacje z wytwórniami płytowymi.

Apple podobno jest wciąż w trakcie rozmów z Beats Electronics nad wartym ponad 3,2 miliardy dolarów przejęciem, w wyniku którego firma nabędzie cały biznes związany ze słuchawkami Beats, ich serwis muzyczny i dwóch założycieli, Iovine i Dre.

Zainteresowanie Apple skupia się przede wszystkim na Iovine, który ma solidne powiązania z przemysłem muzycznym, choć dla Apple równie ważne byłoby przejęcie udanej linii głośników i słuchawek oraz ugruntowanej usługi strumieniowego przesyłania muzyki. Według niedawnego raportu agencji Reuters, Apple może utrzymać markę Beats jako odrębny podmiot, mając czas na testy jako usługę subskrypcji plików muzycznych bez narażania własnego sklepu iTunes.

Jak zauważył Billboard, Dr Dre, czyli Andre Young, już wcześniej pojawiał się na imprezach firmy Apple, gratulując Steve’owi Jobs’owi po premierze zarówno iPoda jak i wprowadzenia filmów w iTunes Store.  Iovine miał również stały kontakt z Apple. Oczekuje się, że ostateczna umowa między Apple i Beats Electronics zostanie ogłoszona wkrótce, być może już w tym tygodniu.

[contentblock id=1 img=iframe.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx