sobota, 15 czerwca

Apple może rozszerzyć funkcjonalność iPada poprzez dodanie nowego podziału ekranu dla funkcji wielozadaniowości w tabletach z iOS 8, informuje 9to5Mac. Opcja ta pozwoliłaby właścicielom iPada na korzystanie z dwóch aplikacji jednocześnie na jednym ekranie w trybie poziomym, funkcji często reklamowanej przez Microsoft jako korzyść jego tabletu Surface nad iPadem.

Poza umożliwieniem działania wielu aplikacji w tym samym czasie, funkcja miałaby również pozwolić użytkownikom na udostępnianie danych takich jak linki i zdjęcia między aplikacjami. Integracja tej funkcji współdzielenia sugeruje, że Apple może się otworzyć na wsparcie dla usług XPC w iOS, ułatwiając programistom udostępnianie treści między aplikacjami.

Poza możliwością korzystania na iPadzie z dwóch aplikacji w tym samym czasie, funkcja jest projektowana w celu umożliwienia aplikacjom łatwiejszej interakcji informują źródła. Na przykład, użytkownik może być w stanie przeciągać materiały, takie jak tekst, obrazy lub wideo z jednej aplikacji do drugiej. Mówi się, że Apple da programistom możliwość rozwoju i tworzenia swoich aplikacji w celu komunikowania się z innymi.

Wielozadaniowość, która ma działać tylko w trybie poziomym, może pojawić się w 9,7-calowym iPadzie, z możliwym pojawieniem się także na mniejszym iPadzie mini. Może to być również krytyczna funkcja dla prawdopodobnego iPada Pro z wyświetlaczem 12-calowym, który może zostać wypuszczony w 2015 roku.

[contentblock id=1 img=iframe.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx