piątek, 8 grudnia

Apple ogłosił dziś, że przeznaczy 2,5 miliarda dolarów na złagodzenie niedoborów mieszkań, które spowodowały gwałtowny wzrost cen nieruchomości w Kalifornii.

Zobowiązanie Apple obejmuje 1 miliard dolarów na przystępne cenowo inwestycje mieszkaniowe, 1 miliard dolarów w pomoc hipoteczną dla nowych nabywców domów oraz 300 milionów dolarów w ziemi należącej do Apple na przystępne cenowo mieszkania.

„Zanim świat poznał nazwę Doliny Krzemowej i na długo przed tym, jak wprowadziliśmy technologię do naszych kieszeni, Apple nazwał ten region domem. Czujemy głęboką obywatelską odpowiedzialność za to, aby pozostała ona miejscem tętniącym życiem, w którym ludzie mogą mieszkać, mieć rodzinę i wnosić wkład dla społeczności ”- powiedział Tim Cook, dyrektor generalny Apple. „Tańsze budownictwo mieszkaniowe oznacza stabilność i godność, możliwości i dumę. Kiedy te rzeczy wymykają się zbyt wielu osobom, wiemy, że kurs, na którym się znajdujemy, jest niezrównoważony, a Apple jest zaangażowane w bycie częścią rozwiązania”.

Apple uruchamia także nowy fundusz przystępnych cenowo mieszkań wraz z partnerami z Bay Area, w tym Housing Trust Silicon Valley, aby wspierać nowe niedrogie projekty mieszkaniowe. Fundusz będzie polegał na długoterminowych pożyczkach i dotacjach podlegających umorzeniu.

Ponadto Apple przekaże 50 milionów dolarów na wsparcie organizacji Destination:Home na walkę z bezdomnością w Dolinie Krzemowej. Apple twierdzi, że skoncentruje swój wkład na wprowadzaniu zmian systemowych w wielu czynnikach wpływających na bezdomność. Apple będzie także identyfikować podobne działania w Północnej i Południowej Kalifornii, koncentrując się na strategiach, które zarówno zakończą, jak i będą zapobiegać bezdomności.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx