poniedziałek, 11 grudnia

Microsoft zapowiedział dziś nowy pakiet Office aplikacji na iOS i Androida, który połączy funkcjonalność Word, Excel i PowerPoint w jedną aplikację. Nowa aplikacja, obecnie dostępna w wersji zapoznawczej, upraszcza pracę z różnymi typami dokumentów, a także wprowadza nowe funkcje zwiększające wydajność.

Aplikacja Office zapewnia proste, zintegrowane środowisko, w którym narzędzia potrzebne do pracy na urządzeniu mobilnym są najważniejsze. Zaczęliśmy od połączenia istniejących aplikacji mobilnych Word, Excel i PowerPoint w jedną aplikację. Dzięki temu wszystkie dokumenty pakietu Office są zebrane w jednym miejscu, zmniejszając potrzebę przełączania się między wieloma aplikacjami i znacznie zmniejszając ilość miejsca używanego w telefonie w porównaniu do wielu zainstalowanych aplikacji. Następnie dodaliśmy nowe możliwości, które wykorzystują mocne strony urządzeń mobilnych, takich jak kamera, aby umożliwić tworzenie treści w wyjątkowo mobilny sposób. Na koniec dodaliśmy nowe okienko akcji, które pomaga wykonać wiele typowych zadań mobilnych, które można wykonać z jednego miejsca.

Integracja z aparatem pozwoli łatwo konwertować zdjęcia dokumentów i tabel do plików Word i Excel, a prezentacje PowerPoint mogą być łatwo importowane do zdjęć z rolki aparatu. Nowy panel Działania obsługuje wiele typowych zadań, takich jak tworzenie plików PDF z dokumentów lub zdjęć, podpisywanie plików PDF palcem, skanowanie kodów QR i przesyłanie plików.

Pakiet Office dla urządzeń mobilnych jest już dostępny w publicznej wersji zapoznawczej z wersją iOS uruchomioną w programie Apple TestFlight i ograniczoną do pierwszych 10 000 użytkowników. Niestety pula ta już się wyczerpała. Użytkownicy mogą uzyskać dostęp do podglądu bez konieczności logowania, ale jeśli zalogujecie się przy użyciu służbowego, szkolnego lub osobistego konta Microsoft, uzyskacie dostęp do wszystkich dokumentów w chmurze. Nowa aplikacja Office jest obecnie dostępna tylko na telefony, ale w przyszłości zostanie rozszerzona na tablety, a Microsoft mówi, że będzie nadal obsługiwać i ulepszać istniejące samodzielne aplikacje mobilne Office.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx