niedziela, 29 stycznia

airport_roundup

Apple zamyka dział, który rozwijał routery bezprzewodowe, a pracujących tam inżynierów przydziela do innych zespołów produktowych, w tym pracujących obecnie nad Apple TV. Wiadomość pochodzi z raportu Bloomberga, który powiedział, że Apple powoli zamykał dział w ciągu ostatniego roku i wydał decyzję, „aby spróbować wyostrzyć koncentrację firmy na produktach konsumpcyjnych, które generują znaczną część dochodów.”

Obecnie Apple sprzedaje trzy routery bezprzewodowe w tym AirPort Express (479 złotych), AirPort Extreme (949 złotych) i AirPort Time Capsule (1399 złotych), ale żadne z urządzeń nie było odświeżone od 2013 roku. Tymczasowy brak magazynowy na początku tego roku dał nadzieję, że odświeżony AirPort Extreme i Time Capsule zostanie zaprezentowany podczas WWDC, ale Apple nie wymienił produktów podczas swojej prezentacji. Trzy routery bezprzewodowe nadal są w obecnej chwili dostępne w sprzedaży .

Wyjście z biznesu routerów mogłoby pozostawić ekosystem produktów Apple mniej spójnym. Niektóre funkcje routerów AirPort, w tym bezprzewodowe odtwarzanie muzyki, wymaga urządzenia Apple takiego jak iPhone lub komputer Mac. Jeśli firma nie będzie sprzedawać już routerów bezprzewodowych, niektórzy mogą mieć powód do korzystania z innych telefonów i komputerów.

Podstawowym powodem rezygnacji z linii AirPort wydaje się być głównie mały wzrost dochodów w porównaniu do produktów bardziej dochodowych firmy takich jak iPhone. Apple zawiera swoje routery w kategorii „Pozostałe produkty” w swoich rocznych wynikach finansowych, a sekcja ta wygenerowała 11,1 miliardów dolarów w 2016 roku finansowym, czyli około 5 procent całkowitej sprzedaży firmy.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx