poniedziałek, 17 czerwca

Apple wysłał ostatnio ankiety do klientów, którzy kupili komputer iMac Pro, pytając ich o to, które funkcje przyciągnęły ich do zakupu tego zaawansowanego urządzenia oraz co lubią a czego nie w urządzeniu iMac Pro.

Niektóre pytania ankietowe zostały udostępnione na Twitterze, a klienci poprosili o wskazanie najważniejszych funkcji iMaca Pro, takich jak porty Thunderbolt 3, procesory Xeon W, układ T2, obsługa zewnętrznego wyświetlacza i wiele innych.

Apple regularnie wysyła ankiety tego typu do klientów, ale ta linia pytań na temat iMac Pro sugeruje, że Apple prawdopodobnie próbuje wyodrębnić kluczowe funkcje, które użytkownicy pro chcą widzieć w przyszłych pro-maszynach, takich jak Mac Pro nad którym trwają prace.

IMac Pro był prekursorem nowego Mac Pro, którego Apple zapowiedział po raz pierwszy w kwietniu 2017 roku. Apple pracuje nad high-endowym, wysokowydajnym, modularnym komputerem Mac Pro, który ułatwi regularne uaktualnienia, aby spełnić wymagania profesjonalnych użytkowników.

Apple ma dedykowany zespół pracujący na komputerach Mac Pro, a szefowie Apple powiedzieli, że Apple dąży do tego, aby maszyna była najwyższej klasy systemem desktopowym zdolnym poradzić sobie z wirtualną rzeczywistością i wysokiej jakości produkcją kinową. Apple przygotował nawet „Pro Workflow Team”, aby dostosować Mac Pro i inne produkty Apple dla profesjonalnych użytkowników i ten właśnie zespół może potencjalnie stać za ankietą iMaca Pro.

Phil Schiller i Craig Federighi przyznali w ubiegłym roku, że Mac Pro z 2013 roku, Apple zaprojektował „w nieco termalnym kącie”, biorąc pod uwagę restrykcyjny rozmiar Mac Pro w kształcie kosza i jego niezdolność do obsługi pojemności cieplnej potrzebnej do większych rozmiarów pojedynczych GPU. Apple nauczył się z tego błędu i tym razem dąży do maszyny, która będzie lepiej uwzględniać przyszłe ulepszenia i wysokiej klasy hardware.

Apple planuje wydać nowego Mac Pro w 2019 roku, więc premiera jest jeszcze odległa, ale możliwe jest, że firma będzie gotowa na udostępnienie dodatkowych szczegółów na temat urządzenia w tym roku, kiedy nowe komputery Mac zostaną odsłonięte albo we wrześniu, albo w październiku.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx