sobota, 24 lutego

 

Firma Apple zaprezentowała nowe modele zegarków Apple Watch. Apple Watch Series 4 jest dostępny w rozmiarach 40 mm i 44 mm, różniących się od opcji 38 mm i 42 mm w poprzednich modelach.

Series 4 to radykalnie przeprojektowana i udoskonalona wersja Apple Watch. Każdy szczegół – od zaokrąglonych rogów nowego, większego ekranu po architekturę czipa S4 – został ponownie przemyślany i opracowany od podstaw. Nowe modele mają ekrany o 30 procent większe niż poprzednie wersje i umożliwiają nowym tarczom zegarka wyświetlanie maksymalnie ośmiu komplikacji i więcej informacji w aplikacjach natywnych.

Pokrętło Digital Crown powstało po to, by wygodnie korzystać z Apple Watch bez zasłaniania ekranu palcem. W Apple Watch Series 4 przeprojektowano je całkowicie. Dotykowy sygnał zwrotny sprawia, że teraz, obracając pokrętłem, wyraźnie czujesz kliknięcia.

Do zegarka dodano kilka nowych kluczowych funkcji. Najważniejszą jest możliwość przeprowadzenia elektrokardiogramów EKG dostępnych do tej pory tylko przez profesjonalne urządzenia u lekarzy. Nowy Apple Watch jest w stanie wykryć migotanie przedsionków i ostrzec przed tym użytkownika.

https://www.youtube.com/watch?v=HXs8G7Kjrd8

Spód urządzenia serii 4 wykonany jest w całości z ceramiki i szafirowego kryształu. Nowy 64-bitowy, dwurdzeniowy procesor zapewnia do 2x większą wydajność w porównaniu z poprzednimi modelami, a szybsze akcelerometry i technologie żyroskopowe zapewniają lepszą czułość, na przykład przy wykryciu upadku. Apple twierdzi, że wszystkie dane zdrowotne są szyfrowane na urządzeniu i w chmurze. Żywotność baterii w Apple Watch Series 4 jest taka sama jak wcześniej czyli 18 godzin. Czas treningu na świeżym powietrzu wynosi teraz 6 godzin.

Zamówienia na Apple Watch Serii 4 w Polsce można składać od 28 września. Ceny Apple Watch Series 4 zaczynają się od 1899 złotych za model 40 milimetrów. Model 44 milimetry wyceniono na 2049 złotych.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx