wtorek, 18 czerwca

W czasie gdy w Kalifornii i Oregonie szaleją ogromne pożary, dyrektor generalny Apple, Tim Cook, ogłosił na Twitterze, że Apple planuje przekazać dodatkowe pieniądze na walkę z pożarami i odbudowę zachodniego wybrzeża.

Cook wcześniej ogłosił już darowiznę na pomoc przeciwpożarową, kiedy burza z piorunami w północnej Kalifornii wywołała 367 pożarów, w tym kilka dużych pożarów, które zdziesiątkowały obszary w hrabstwach Santa Clara, Santa Cruz, Napa i Sonoma.

Choć pierwotne pożary wywołane piorunami zostały w dużej mierze opanowane, to upały i suche warunki spowodowały wybuch kolejnych. Nadal wielkie pożary zalewają zarówno północną jak i południową Kalifornię, taki jak pożar Creek Fire w Fresno i Maderze, który spalił ponad 175 000 akrów. Południowy Oregon stoi w obliczu pożaru, który spalił ponad milion akrów, a setki tysięcy akrów spłonęły w Waszyngtonie.

Oczekuje się, że pożary na zachodnim wybrzeżu będą trwać do października. Ta pora roku to często sezon pożarów, ze względu na silne wiatry, niską wilgotność i wysokie temperatury prowadzące do zapłonu suchych zarośli.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx