środa, 17 kwietnia

Jak informuje TechCrunch Apple niedawno przejął firmę WaveOne, kalifornijski startup, który opracowywał algorytmy AI do kompresji wideo.

Apple nie potwierdził przejęcia, ale były dyrektor WaveOne, Bob Stankosh, powiedział, że „sprzedaż firmy Apple” została sfinalizowana na początku tego roku. Ponadto w raporcie zauważono, że strona internetowa WaveOne została wyłączona około stycznia, a kilku pracowników firmy pracuje obecnie w Apple w różnych zespołach zajmujących się uczeniem maszynowym.

Zgodnie z raportem WaveOne pracował nad algorytmami kompresji i dekompresji wideo dla zmniejszenia rozmiarów plików wideo:

Wykorzystując wspomagane przez sztuczną inteligencję wykrywanie scen i obiektów, technologia startupu może zasadniczo „zrozumieć” klatkę wideo – umożliwiając na przykład nadanie priorytetu twarzom kosztem innych elementów w scenie w celu zaoszczędzenia przepustowości.

Nie jest jasne, ile Apple zapłacił za WaveOne ani kiedy technologie startupu mogą zostać zintegrowane z platformami oprogramowania Apple.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx