wtorek, 26 września

iOS 8 wprowadza nową funkcję AirPlay peer-to-peer, która pozwoli  urządzeniom iOS na strumieniowe przesyłanie zawartości do Apple TV bez potrzeby korzystania z udostępnionego połączenia sieciowego. Obecnie urządzenie iOS musi być w tej samej sieci WiFi co Apple TV co może sprawiać kłopot w obsłudze AirPlay gdy jest się z dala od domu.

airplay

Nowość ta jest opisana na stronie podglądu iOS 8 dla firm, a rozdzielenie AirPlay od WiFi ma ułatwić korzystanie z AirPlay w szkołach i przedsiębiorstwach, które miały skomplikowane sieci.

Z iOS 8, można bezprzewodowo podłączyć iPada, iPhone’a lub iPoda touch do Apple TV, bez uprzedniego podłączenia się do sieci wewnętrznej organizacji. Co oznacza, że ​​można zaprezentować lub udostępnić swoją pracę, nawet jeśli jesteś w trybie offline lub organizacja ma złożoną sieć.

Wraz z iOS 8 będzie także łatwiej przechwycić wideo z urządzenia z systemem iOS bezpośrednio na komputer Mac. Jak opisuje serwis TouchArcade, urządzenie iOS 8 podłączone do komputera Mac pojawiać się będzie jako aparat, co pozwala rejestrować obraz z ekranu iPhone’a w QuickTime. Ta funkcja jest przeznaczona głównie dla programistów do tworzenia podglądu aplikacji, ale użytkownicy będą mogli również korzystać z tej funkcji, aby nagrywać widok ekranu urządzenia iOS 8 i Yosemite.

Nowość AirPlay peer-to-peer i możliwość przechwytywania wideo na iOS 8/Yosemite będzie dostępna publicznie jesienią tego roku, po oficjalnej inauguracji iOS 8 i OS X Yosemite.

[contentblock id=1 img=iframe.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx