poniedziałek, 27 maja

Apple zaprezentował dziś Apple Watch Series 9, kolejną generację swojego zegarka charakteryzujący się znacznie lepszą wydajnością dzięki czipowi Apple silicon S9, gestowi dłoni dwukrotnego stuknięcia umożliwiającemu bezdotykową interakcję z urządzeniem, funkcji dokładnego znajdowania iPhone’a i nie tylko.

Apple Watch Series 9 korzysta ze specjalnie zaprojektowanego czipa Apple: zupełnie nowego systemu jednoukładowego S9. Ma o 60% więcej tranzystorów i jest o 30% szybszy niż układ S8. Wyposażony jest również w nowy, 4-rdzeniowy system Neural Engine, który w porównaniu z Apple Watch Series 8 nawet dwukrotnie szybciej przetwarza zadania oparte na samouczeniu maszyn.

Apple Watch obsługuje teraz funkcje głosowe Siri, które są teraz przetwarzane na Apple Watchu, dzięki czemu są szybsze i bezpieczniejsze. Asystent głosowy może po raz pierwszy uzyskać dostęp do danych o stanie zdrowia. Dyktowanie na urządzeniu Series 9 jest również do 25% dokładniejsze niż na urządzeniu Series 8 dzięki bezpiecznemu przetwarzaniu na urządzeniu. Zegarek zachowuje wciąż tę samą 18-godzinną żywotność baterii przez cały dzień.

Dzięki obsłudze ultraszerokopasmowej ‌Apple Watch Series 9‌ może po raz pierwszy korzystać z funkcji precyzyjnego znajdowania w ‌iPhonie‌, podobnie jak ‌iPhone‌ z AirTag. Jest także głębiej zintegrowany z HomePodem.

Seria 9 jest również wyposażona w jaśniejszy, zawsze włączony wyświetlacz Retina, który może teraz osiągnąć nawet 2000 nitów, czyli dwukrotnie więcej niż Apple Watch Series 8. Jasność można również zmniejszyć do zaledwie jednego nita do użytku w kinie czy w nocy.

‌Apple Watch Series 9‌ można teraz sterować za pomocą nowego gestu dłoni dwukrotnego stuknięcia, podczas którego użytkownik stuka kciukiem i palcem wskazującym, jak w przypadku zestawu słuchawkowego Vision Pro. Za pomocą tego gestu użytkownicy mogą wchodzić w interakcję z urządzeniem bez dotykania ekranu, np. odbierać lub kończyć połączenie, zatrzymywać minutnik, uruchamiać drzemkę w alarmie, wstrzymywać odtwarzanie muzyki, otwierać inteligentny stos i nie tylko. Zegarek robi to, wyszukując drobne zmiany w ruchu i przepływie krwi za pomocą akcelerometru i czujnika tlenu we krwi.

‌Apple Watch Series 9‌ jest dostępny w nowej wersji kolorystycznej różowej, obok istniejącego srebrnego, księżycowej poświaty, północy i czerwonego PRODUCT(RED). Wersja ze stali nierdzewnej jest dostępna w kolorze srebrnym, złotym i grafitowym.

‌Apple Watch Series 9‌ jest wykonany z większej ilości materiałów pochodzących z recyklingu i jest dostarczany w mniejszym, bardziej przyjaznym dla środowiska pudełku.

Zamówienia na nowego Apple Watch 9 ruszają już dziś, a jego oficjalna sprzedaż rozpocznie się w piątek, 22 września. Cena zegarka zaczyna się od 2249 zł.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx