poniedziałek, 15 kwietnia

Firma Intel ogłosiła dziś wprowadzenie Thunderbolt 5, nowej generacji standardu łączności dostępnego we wszystkich modelach komputerów Mac i iPadów Pro, obiecując znaczną poprawę szybkości i przepustowości łączności.

Thunderbolt 5 zapewni dwukierunkową przepustowość 80 Gb/s, a dzięki funkcji Bandwidth Boost może zapewnić do 120 Gb/s w przypadku intensywnych zastosowań wideo. Umożliwi to znacznie lepszą obsługę wyświetlaczy, umożliwiając podłączenie większej liczby wyświetlaczy o wyższej rozdzielczości i wyższych częstotliwościach odświeżania. Thunderbolt 4 zapewnia maksymalną prędkość 40 Gb/s, dzięki czemu Thunderbolt 5 zapewnia znaczną poprawę o co najmniej dwukrotnie większej przepustowości.

mozliwosci-thunderbolt-5

Najnowsza specyfikacja zapewnia także dwukrotnie większą przepustowość danych PCI Express i dwukrotnie większą przepustowość sieci Thunderbolt. Wykorzystuje także nową technologię sygnalizacyjną PAM-3, aby zwiększyć wydajność płytek drukowanych, złączy i kabli pasywnych.

Thunderbolt 5 w dalszym ciągu opiera się na standardach branżowych, takich jak USB4 V2, DisplayPort 2.1 i PCI Express Gen 4, dzięki czemu jest kompatybilny z poprzednimi wersjami Thunderbolt i USB. Komputery i akcesoria korzystające z kontrolera Intel Thunderbolt 5 mają być dostępne od 2024 roku. Jest wysoce prawdopodobne, że Thunderbolt 5 będzie również dostępny w przyszłych urządzeniach Apple.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx