wtorek, 27 lutego

Apple zaprezentował dziś nową generację swojego podstawowego iPada (9. generacja), wyposażonego w potężny czip A13 Bionic, który zapewnia jeszcze większą wydajność i możliwości w najtańszym iPadzie, zachowując jednocześnie jego żywotność baterii przez cały dzień.

Nowy iPad posiada 10,2-calowy wyświetlacz Retina z True Tone, przedni aparat 12 MP Ultra Wide z Centrum Uwagi, zapewnia obsługę Apple Pencil (1. generacji) i Smart Keyboard.

Apple_iPad-10-2-inch

Nowy iPad jest wyposażony w potężny czip A13 Bionic, zapewniający 20-procentowy wzrost wydajności w porównaniu z poprzednią generacją. Dzięki temu nowy iPad jest nawet 3 razy szybszy niż najlepiej sprzedający się Chromebook i nawet 6 razy szybszy niż najlepiej sprzedający się tablet z Androidem. Tak przynajmniej twierdzi Apple. Dodatkowa wydajność pozwoli użytkownikom bezproblemowo uruchamiać zaawansowane aplikacje i gry na najbardziej przystępnym cenowo iPadzie. Neural Engine w A13 Bionic obsługuje również nowe możliwości uczenia maszynowego, w tym Live Text w iPadOS 15, który wykorzystuje inteligencję urządzenia do rozpoznawania tekstu na zdjęciu, na którym użytkownicy mogą podejmować działania.

iPad 2021

Funkcja Centrum Uwagi z iPada Pro trafiła teraz również do podstawowego iPada dzięki nowemu ultraszerokokątnemu aparatowi 12 MP i technologii Neural Engine, dzięki czemu użytkownicy mogą cieszyć się jeszcze bardziej wciągającymi rozmowami wideo. Gdy użytkownicy się poruszają, Centrum Uwagi automatycznie przesuwa kamerę, aby utrzymać ich w zasięgu wzroku. Gdy dołączają się inne osoby, kamera również je wykrywa i płynnie oddala, aby włączyć je do rozmowy. Centrum Uwagi sprawia, że rozmowy wideo są bardziej naturalne w FaceTime, a także w aplikacjach do rozmów wideo innych firm.

Po raz pierwszy True Tone pojawia się w 10,2-calowym wyświetlaczu Retina iPada. Nowy, ulepszony czujnik światła otoczenia umożliwia True Tone, który dostosowuje zawartość ekranu do temperatury barwowej pomieszczenia. Technologia True Tone na nowym iPadzie sprawia, że obrazy wyglądają bardziej naturalnie i zapewniają użytkownikom lepsze wrażenia podczas oglądania we wszystkich warunkach oświetleniowych.

Nowe iPady mają teraz powiększoną pamięć wewnętrzną. Zaczynają się od 64 GB czyli dwa razy więcej niż w poprzedniej generacji — oferując użytkownikom iPada jeszcze większą wartość. Dostępna jest również opcja 256 GB dla użytkowników, którzy chcą przechowywać więcej aplikacji, gier, zdjęć i filmów.

Nowy iPad można zamawiać od dzisiaj w sklepie internetowym Apple, a do sklepów stacjonarnych trafią od piątku, 24 września. Cena nowego iPada zaczyna się od 1699 zł i dostępny jest w kolorze srebrnym i szarym.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx