poniedziałek, 11 grudnia

Podczas dzisiejszej konferencji w San Jose w Kalifornii otwierającej coroczną konferencję dla deweloperów czyli WWDC, firma Apple ogłosiła nowego iPada o przekątnej 10,5 cala i przebudowanego 12,9-calowego iPada Pro. 

Nowy iPad o przekątnej 10,5 cala ma o 20 procent większy wyświetlacz, co możliwe było poprzez zmniejszenia ramek tabletu o 40 procent, ale nadal waży zaledwie 444 gramy. Zmiana ta umożliwia wyświetlanie pełnej wielkości klawiatury ekranowej i umożliwienie użytkownikom dołączenia pełnej klawiatury Smart Keyboard. Apple będzie oferował nowe inteligentne klawiatury Smart Keyboards w 30 językach.

https://www.youtube.com/watch?v=UR5ODc5Wbbo

Oba nowe modele iPada są wyposażone w nowe wyświetlacze True Tone z szeroką gamę kolorów, pełną laminacją wyświetlacza, jasnością 600 nitów i obsługą wideo HDR.

Nowa technologia ekranowa o nazwie ProMotion znacznie poprawia wydajność wyświetlania, podwojając częstotliwość odświeżania wyświetlacza do 120 Hz, co sprawia, że ekran reaguje teraz jeszcze płynniej zarówno na ruchy palca jak i Apple Pencil. Dynamicznie dostosowująca się częstotliwość odświeżania na nowych wyświetlaczach zmienia się w zależności od oglądanej treści, dzięki systemowi inteligentnego oszczędzania energii. Apple twierdzi, że nowe iPady mają tą samą 10 godzinną żywotność baterii.

Sześciordzeniowy procesor A10X Fusion o architekturze 64-bitowej daje niewiarygodną moc oferując ponad 40% szybszą wydajność grafiki. Zaprojektowany przez Apple procesor obrazu ISP korzysta z trybu samouczenia, dzięki czemu filmy i zdjęcia stają się coraz lepsze.

Dzięki zwiększonej częstotliwości odświeżania ekranu nowego iPada Pro Apple Pencil działa jeszcze płynniej i naturalniej. To jedyny cyfrowy rysik, którym można pisać, robić notatki i rysować z precyzją co do piksela.

Zarówno 10,5-calowy iPad Pro jak i 12,9-calowy iPad Pro pojawia się w podstawowej pojemności 64GB, a ich ceny zaczynają się od zaczynają się odpowiednio od 3199 złotych i 3999 złotych. Oba modele są również dostępne w pojemnościach 256GB i 512GB. Nowe iPady można zamówić w sklepie Apple Online już od dziś.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx