wtorek, 6 grudnia

Apple TV

Firma Apple zaprezentowała właśnie czwartą generację Apple TV podczas swojej konferencji w San Francisco. Tim Cook powiedział, że nowe Apple TV zostało zbudowane na fundamencie, który zawiera potężny sprzęt, nowoczesny OS, nowy interfejs użytkownika, narzędzia programistyczne oraz App Store.

Nowe Apple TV jest wyposażone w zupełnie nowy interfejs użytkownika oraz pilota. Pilot jest wyposażony w szklaną powierzchnię dotykową u góry oraz zestaw fizycznych przycisków, co pozwala użytkownikowi na łatwy poruszanie się przez interfejs użytkownika. Pilot posiada również przycisk do Siri, która pozwala użytkownikowi zapytać Siri o treści do oglądania. Użytkownik może poprosić Siri o komedie z udziałem konkretnego aktora. Siri przeszukuje treści w wielu aplikacjach, dzięki czemu użytkownicy mogą zobaczyć wszystkie swoje możliwości, bez konieczności otwierania poszczególnych aplikacji, takich jak Netflix i HBO.

Touch Pad na nowym pilocie obejmuje serię gestów, takich jak szybkie machnięcia, który pozwalają użytkownikowi szybko dotrzeć do końca kolumny lub wiersza. Dotyk może być również używany do łatwego poruszania się w serialu lub filmie. Jeśli użytkownik nie chce korzystać z tabliczki dotykowej może poprosić Siri „Przejdź dalej o 7 minut.” Siri można również zapytać co powiedział aktor, a Siri cofnie film o 15 sekund w celu powtórzenia sceny.

242363

Podobnie jak innych wcieleniach, Siri może być poproszona o sugestie. Użytkownik może po prostu zapytać o coś w stylu „Jakie są dobre filmy dla dzieci?” i Siri przedstawi listę opcji. Siri może podać informacje o czasie odtwarzania. Dodatkowo, użytkownicy mogą poprosić o rzeczy, które nie są związane z oglądaną treścią. Jeśli użytkownik zastanawia się nad wynikiem sportowym, może poprosić Siri, która wyświetli odpowiedź na dole ekranu i nie zatrzyma odtwarzania treści.

Nowe Apple TV wyposażone jest również w nowe wygaszacze ekranu prezentujące wysokiej jakości materiały przygotowane przez Apple. Wygaszacze pokazują miasto w zwolnionym tempie prezentują materiał w oparciu o porę dnia.

f1441821530

tvOS, nowy system operacyjny, który napędza Apple TV, opiera się na iOS i ułatwia tworzenie aplikacji. System operacyjny używa znanych narzędzi rozwojowych jak Xcode i obejmuje dostęp do technologii, takich jak Metal, GameKit i UIKit. Apple wybrał kilku deweloperów i pokazał kilka aplikacji, które przygotowano specjalnie dla Apple TV. Netflix, Hulu i HBONow to tylko niektórzy dostawcy treści, którzy opracowali zupełnie nowy interfejs dla nowego Apple TV. Twórcy gier, tacy jak Disney Interactive i Activision wprowadzą wkrótce nowe wersje konsolowej jakości gier, które będą działać z nowym pilotem.

https://www.youtube.com/watch?v=wGe66lSeSXg

Nowe Apple TV pojawi się w sprzedaży w październiku w blisko 80 krajach i cenie detalicznej 149 dolarów w konfiguracji z 32 GB pamięci i 199 dolarów z pamięcią 64GB.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Mirek Kosciółko
Mirek Kosciółko
7 lat temu

A w końcu coś wiadomo z siri po polsku ??

John McClane
John McClane
7 lat temu

Moze w koncu bedzie czytal zewnetrzne napisy do filmow

2
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx