poniedziałek, 15 sierpnia

iPad Pro

Firma Apple zaprezentowała właśnie podczas swojego eventu w San Francisco nowego iPada Pro. Tablet o przekątnej ekranu 12,9 cala ma rozdzielczość 2732×2048 pikseli, co daje 5,6 mln pikseli – więcej niż w jakimkolwiek urządzeniu z systemem iOS, a nawet MacBook’u Pro z wyświetlaczem Retina.

IPad Pro posiada 64-bitowy procesor A9X, który zapewnia do 1,6-krotnie wyższą wydajność od iPada Air 2, z maksymalnie dwa razy szybszą grafiką. Apple mówi również, że tablet jest szybszy od 90% komputerów przenośnych, dzięki czemu użytkownicy mogą uruchamiać aplikacje, takie jak iMovie z wydajnością komputerów stacjonarnych.

IPad Pro ma grubość 6.9 mm, posiada cztery stereofoniczne głośniki które są do trzech razy głośniejsze niż głośniki iPada Air 2.

242375

Apple wprowadził jednocześnie dwa nowe akcesoria dla iPada Pro. Pierwszym z nich jest podobna do Microsoft Surface klawiatura, która jest wbudowana magnetycznie w etui Smart Cover i łączy się poprzez trzy kropki nowego złącza iPada Pro. Drugim dodatkiem do iPada Pro będzie rysik Apple Pencil.

242371

Apple Pencil oblicza kąt i orientację jakiej jest poddawany przy wprowadzaniu treści. Rysik umożliwia również niesamowitą precyzję, która pozwala artystom dotknąć pojedynczego piksela. Apple mówi, że bateria rysika wytrzymuje wiele godzin, a ładować go można poprzez podłączenie do złącza lighting w iPadzie Pro.

Apple Pencil będzie kosztował 99 dolarów, a Smart Keyboard 169 dolarów. Oba dodatki trafią do sprzedaży równolegle z nowym iPadem Pro.

https://www.youtube.com/watch?v=WlYC8gDvutc

Nowy iPad Pro pojawi się w sprzedaży od listopada tradycyjnie w trzech kolorach: szarym, srebrnym i złotym począwszy od 799 dolarów za model WiFi 32GB. Model 128 GB Wi-Fi będzie kosztować równowartość 949 $, a model Wi-Fi + LTE 128 GB będzie kosztować 1079 dolarów.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx