poniedziałek, 28 listopada

Apple ogłosił dziś i wprowadził na rynek długo oczekiwanego 16-calowego MacBooka Pro, który zastąpił poprzednie 15-calowe modele MacBooka Pro w linii notebooków Apple. 16-calowy MacBooka Pro to największy MacBook Pro, który jest oferowany w sprzedaży od momentu wycofania 17-calowego MacBooka Pro w 2012 roku.

Zaktualizowany 16-calowy MacBook Pro ma większy wyświetlacz z cieńszymi ramkami niż 15-calowy MacBook Pro, którego zastąpił w ofercie notebooków Apple. Wyświetlacz ma rozdzielczość 3072 x 1920 pikseli i jasność do 500 nitów.

Notebook wyposażono w zaktualizowaną klawiaturę „Magic Keyboard”, która eliminuje niepopularny mechanizm motylkowy, powracając zamiast tego do bardziej niezawodnego mechanizmu nożycowego o skoku 1 mm, a także najnowszych procesorów Intel 9 generacji z maksymalnie 8 rdzeniami. Ma także do 64 GB pamięci RAM i do 8 TB pamięci SSD.

Nad klawiaturą znajduje się dotykowy pasek Touch Bar, ale 16-calowy MacBook Pro przywraca również fizyczny klawisz Esc. Zgodnie z linią najnowszych komputerów MacBook Air czujnik Touch ID został również oddzielony od paska dotykowego.

Inne funkcje obejmują opcje graficzne AMD Radeon Pro 5000M w połączeniu z pamięcią wideo GDDR6 i opcją VRAM 8 GB, większy akumulator 100 Wh zapewniający dłuższą żywotność baterii, przeprojektowany sześciogłośnikowy system dźwiękowy i ulepszone mikrofony.

Nowy, 16-calowy MacBook Pro jest już dziś dostępny za pośrednictwem sklepu internetowego Apple.com i aplikacji Apple Store. Jego cena zaczyna się tak samo jak cena modeli 15-calowych od 11 999 złotych. W sklepach stacjonarnych komputer powinie pojawić się pod koniec tygodnia.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
trackback
2 lat temu

[…] Apple ogłosiła dziś i wprowadziła na rynek długo oczekiwanego 16-calowego MacBooka Pro, który zastąpił poprzednie 15-calowe […]

1
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx