środa, 30 listopada

Firma Apple ogłosiła dziś i wprowadziła na rynek długo oczekiwanego 16-calowego MacBooka Pro, który zastąpił poprzednie 15-calowe modele MacBooka Pro. Wraz z ogłoszeniem, garstka YouTuberów i blogerów technologicznych zaczęła dzielić się swoimi pierwszymi wrażeniami z 16-calowego MacBooka Pro po kilku godzinach użytkowania.

Dwie największe zmiany nowego notebooka obejmują większy, 16-calowy wyświetlacz Retina oraz zaktualizowaną klawiaturę z mechanizmem nożycowym, która porzuca klawiaturę motylkową z poprzedniego 15-calowego MacBooka Pro. Zasadniczo każde pierwsze wrażenie oklaskiwało Apple za nową klawiaturę, szczególnie w odniesieniu do nowego fizycznego klawisza Escape (zamiast wirtualnego na pasku dotykowym).

Poniżej możecie znaleźć kilka filmów z pierwszymi wrażeniami na temat 16-calowego MacBooka Pro. Wszystkie są w języku angielskim co w sumie nie zaskakuje ponieważ komputer trafił przede wszystkim do amerykańskich odbiorców.

Marques Brownlee:

 

iJustine:

 

The Verge:

 

UrAvgConsumer:

 

Engadget:

 

Rene Ritchie:

 

CNET:

16-calowy MacBook Pro posiada również kartę graficzną AMD Radeon Pro serii 5000 z pamięcią wideo GDDR6, większy akumulator 100 Wh i około godzinę dłuższy czas pracy na baterii od poprzedniej generacji, przeprojektowany sześciogłośnikowy system dźwiękowy i ulepszone mikrofony.

Nowy model zaczyna się od 11 999 złotych i zawiera opcję ulepszeń o całkowitej wartości ponad 17 000 złotych w ramach których będziemy posiadać 8TB pamięci wewnętrznej SSD, 64GB pamięci RAM DDR4, ośmiordzeniowy procesor Intel Core i9 2,4 GHz 9. generacji, Turbo Boost do 5,0 GHz oraz grafikę AMD Radeon Pro 5500M z 8 GB pamięci GDDR6.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx