piątek, 8 grudnia

Według doniesień 9to5Mac, Apple pracuje nad dwiema nowymi wersjami iPada Air 6. Witryna twierdzi, że Apple pracuje nad czterema oddzielnymi modelami (po dwa w wersji komórkowej i Wi-Fi), choć nie jest jasne, jaki byłby czynnik różnicujący, gdyby rzeczywiście miały pojawić się dwa osobne modele iPada Air.

Apple produkuje dwie wersje iPada Pro, ponieważ jest on dostępny w dwóch rozmiarach, a 9to5Mac spekuluje, że Apple mogłoby wypuścić większą wersję iPada Air lub zadebiutować „droższym modelem z lepszą specyfikacją.”

Biorąc pod uwagę, że oferta iPadów obejmuje już dwa rozmiary iPada Pro, podstawowego iPada i iPada mini, większy lub lepszy iPad Air mógłby nie mieć większego sensu. 9to5Mac ostrzega, że plany Apple mogą ulec zmianie i że drugi model iPada Air może się wcale nie pojawić.

Wcześniejsze plotki sugerowały, że Apple pracuje nad kolejną, siódmą już generacją iPada mini i nowym modelem podstawowego iPada jedenastej generacji, przy czym nie oczekuje się, że w żadnym z tabletów wprowadzone będą większe zmiany. 9to5Mac twierdzi, że jego źródła uważają, że iPad mini‌ 7 pojawi się „wkrótce”, ale raport podaje również, że wszystkie nowe iPady mają zostać ogłoszone „od teraz do WWDC 2024 w czerwcu”, co jest dużym oknem czasowym.

Analityk Apple Ming-Chi Kuo powiedział we wrześniu, że Apple raczej nie wprowadzi nowych iPadów w 2023 roku, a modele iPad mini i iPad Air pojawią się dopiero w 2024 roku. Potem z dość sprawdzonych źródeł pojawiły się pogłoski, że jedynym nowym modelem iPada w tym roku będzie iPad Air. To samo mówił Mark Gurman z Bloomberga, twierdząc że Apple pracuje nad nowym iPadem Air‌ i że może pojawić się on „wkrótce”.

Apple nie odświeżał iPada Air od marca 2022 roku, więc od ostatniej aktualizacji minął ponad rok. Obecny model zawiera chip M1, a Apple może poczekać na debiut chipa M3 w celu wprowadzenia większej aktualizacji, więc moment premiery iPada Air można powiązać z czasem premiery M3.

Jeśli chodzi o iPada mini, to nie jest on odświeżany od września 2021 roku. Nie mniej nie jest to tablet, który Apple regularnie aktualizuje.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx